| urbanghost a întrebat:

.. Ce aveti cu cei care asculta manele? Pentru ca am observat ca de fiecare data cand cineva pune o intrebare legata de manele sau de un solist care canta manele incepeti sa faceti baza sau mai stiu eu ce comentarii? Eu stiam ca gusturile nu se discuta...

Răspuns Câştigător
| denismaria92 a răspuns:

Spune-mi ce muzica asculti, ca sa-ti spun cine esti.

12 răspunsuri:
| Диана a răspuns:

''Gusturile nu se discuta.''- m-am saturat de cliseul asta idiot. frustrated Ba sa stii ca se discuta. happy Pentru ca manele nu pot fi considerate un gen muzical. Si cica ''un solist care canta manele'' rolling on the floor. Solist? thinking Wtf?!? Adica o maimuta de aia care arunca peste tot cu bani si se rupe in figuri? No thanks. N-o sa-mi schimb niciodata parerea despre manele. Si nu cred ca o persoana inteligenta ar asculta asa ceva. laughing De la versuri pana la ''videoclipurile'' lor, totul arata cat de prosti sunt. happy

| Alex >D a răspuns:

O expresie mai cretina ca "gusturile nu se discuta " nu stiu daca exista. Pai perfect, atat timp ca nu te bagi in seama cu alte gusturi, ramai unde esti ca nu discuta nimeni. Ce am cu ei? Nimic. Daca ma intrebi ce am cu ei iti raspund frumos : mi se rupe. Gusturile nu se discuta dar calitatea lor da! Asa se formeaza grupurile, dupa criterii.

| rosto a răspuns:

O, ba daaa, gusturile se discuta. Eu una rad pentru ca mi se par de prost gust si cu niste versuri atat de cretine incat nu pot fi suportate si placute decat de oamenii cu un nivel fff scazut de inteligenta.

| rosto a răspuns:

Deci, nu este vorba aici ca noi etichetam lumea dupa muzica pe care o asculta! Nu am nimic cu cei care asculta orice alt gen de muzica daca nu este la fel de stupid. Hai sa analizam putin cum sunt versurile manelelor:
1) ori bani si dusmani si ce bani au manelarii si ce masini si dusmanii mor de invidie. Pai tu crezi ca un om pe care il duce capul are din astea? Ca sa moara dusmanii? Nu cred.
2) Din alea de dragoste siropoasa, cu rime gen: mine, bine, tine.

Plus de asta, un om pe care il duce asa putin mintea nu se imbraca cu fakeuri d&g sau versace sau cum se mai imbraca manelarii. Prefer un tricou alb simplu decat un fake pe care sa scrie asa ceva. E o chestiune de gusturi.
Este adevarat ca mai sunt si persoane cu un anume potential intelectual care asculta asa ceva, dar undeva cred eu ca este o problema si la ei, de educatie, de anturaj... E treaba ta pana la urma ce asculti dar si dreptul meu de asemenea sa cred ce vreau. happy

| Alexandra_3484 a răspuns:

Nu'i cu suparare, dar unor oameni nu le place acest gen, dimpotriva...Si poate pentru ca maneaua e cantata in general de rromi poate din cauza asta...Acum depindewinking

Nu'i bai, ca se mai intampla si cu alte genuri muzicalewinking

| urbanghost explică:

Adica mie daca imi plac manelele inseamna ca ori am un coeficient de inteligenta scazut, ori sunt rrom, ori am niste gusturi foarte proaste... vedeti aici am vrut sa ajung, voi ajungeti sa caracterizati oamenii dupa genul de muzica care-l asculta... Nu stiu daca e corect asa, eu daca ar fi sa ma iau de cei care asculta rock sau orice alt gen de muzica doar pentru ca mie nu mi place, unde am ajunge?

| MaDuTzAaAaA a răspuns:

Gandeste'te si tu la persoanele care asculta manele si fa o comparatie cu cei care asculta orice alt tip de muzica...si hai sa recunoastem ca cei care asculta manale fac parte din societatea ''de la periferie'' ca sa zic asa...adica,in mare parte rromi care au denegrat statutul romanieihappy

| theea_5574 a răspuns:

Sincera sa fiu sunt absolut insuportabile. toti canta despre bani femei si dusmani... si.cine asculta manele: incultul de rrom care ne-a facut de rusine peste tot. dah na.nu ai cum sa te opcui spiritului de turma. daca cutarescu asculta manele. da sa ascult si eu ca sa "cool". si cu astea am spus tot

| cutache a răspuns:

E o muzica antrenanta relaxanta recunosc, dar cu multe vulgaritati si obscenitati. oamenii de calitate indoielnica asculta manele.iti recomand cu mare placere ROCK:U2, guns and roses, ac dc, coldplay, Alice cooper si nu in ultimul rand QUEEN!

| StăpânulLuiIsusHristos a răspuns:

Ce am cu ei? nu-i suport
Aia nu numesc eu muzica
"Muzica" de proasta calitate care o asculta rromii.
o intrebare :

Intelegi ceva din manele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am nimic cu manelele atata timp cat nu ma deranjeaza cei care le asculta. Manelistii infocati tind sa aiba un nivel intelectual scazut, asta ca sa fiu delicata. E un gen de muzica care promoveaza incultura.
Mie nu imi plac manelele si nu-mi place sa le aud de la 3 strazi mai jos, cand este cate o nunta si isi scot vecinii boxele in strada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au ei nişte versuri de cad pe spate:

"Pumnii mei minte nu are."

GENIAL!