| Nane a întrebat:

Haideti sa fim corecti! De ce unii care asculta manele nu recunosc? Vin alti ascultatori de manele si incep sa ii critice facandu-i "cocalari", eu unul m-am saturat. Unii asculta manele si cand cineva pune o intrebare referitoare la manele, in loc sa i se raspunda la intrebare, ce raspuns credeti ca primeste? "cocalare, pitiptzipoanco, taran", si atunci vin eu si intreb : "Cine este cocalarul?" Nu inteleg care este problema daca cineva asculta manele. Gusturile nu se discuta!

Răspuns Câştigător
| Woofy a răspuns:

Corect.cata dreptate ai.happy asa fac si prietenii meistraight face aproape toti zic "noi nu ascultam manele" dar se ruplaughing. oricum eu ascult asa ocazional recunoscstraight face. nu inteleg care ar fi problemachatterbox cum zici tu gusturile nu se discuta si daca cineva asculta un gen care altcuiva nu ii place nu trebuie sa inceapa cu jigniristraight face dar asta e Romaniahappy
oricum imi place intrebarea ta si eu sunt clar de acord cu tinehappy

9 răspunsuri:
| louis3 a răspuns:

Gusturile nu se asculta, insa calitatea datongue

| rosto a răspuns:

Ba ma nene, se discuta, arata-mi tu mie un om inteligent care asculta mizeriile alea!

| scully a răspuns:

Uf ce va mai place sa va certati...:\ eu nu am ascultat, nu ascult si nu voi asculta manele! dar ai dreptate, gusturile nu se discutabig grinbig grin si oricum, daca nu asculti manele din alea cu ''eu sunt boss'' sau ''sunt smecher si cel mai tare...bla bla bla'' esti ok!big grinbig grin

| Nane explică:

Bine ca avem un "geniu" ca woodenpints laughing ce ne-am face fara el oh go on
uite frate, citeste raspunsurile celorlati, cine a folosit un limbaj ca al tau? a zis cineva ca pot sa ma "pis" pe melodii? oh go on cred ca esti redus mintal daca ii faci corcituri pe cei ca mine, dar tu folosesti un limbaj de tot rahatul! zici ca nu asculti manele dar imi dai un nume de manelistlaughing mai bine nu mai raspundeaioh go on sincer

| Nane explică:

Ascult si eu rock, dar nu rock-ul acela in care ascultatorii incep sa dea din caplaughing (ei traiesc muzica) laughing traiesc pe naiba... parca sunt niste drogati...

| Nane explică:

Lasa frate, nu iti mai bate capul cu noioh go on tu esti un viitor Einstein... ce sa invat de la un rock-er "turbat" ca tine? poate esti un ateu care negi existenta lui Dumnezeu (asa sunteti voi "rock-erii) oh go on ai vazut un concert rock si ti-ai lasat si tu plete si imi zici mie ca esti rock-eroh go on las-o balta!

| Nane explică:

Esti doar un ratat! asta este adevarul frate! auzi la el, nu se duce la biserica sa nu dea bani ca ii cumpara preotul pantofi nevesteilaughing tu nici nu meriti sa fi bagat in seama ratatule!laughing

| Aiwendil a răspuns:

Manelele sunt niste lalaieli care vorbesc numai despre bani, sex, femei, dusmani etc. Oamenii inteligenti nu vor asculta asa ceva. Vor asculta muzica simfonica sau jazz sau rock sau muzica romanesca de calitate.Nu manelele acelea care nici nu sunt un gen de muzica...
Bye!

| dede_3946 a răspuns:

Cei ce ascult manele nu recunosc deoarece, asa cum ai spus si tu, ceilalti ii fac cocalari, pitipoance, tarani, samd.

Eu una ascult si manele si nu imi este rusine sa o spun.Asa cum unora le place rock-ul/hip-hop-ul/jazz-ul/muzica clasica etc, la fel de bine altora le plac manelele.

Nu trebuie sa "etichetezi" un om doar dupa genul de muzica pe care il asculta.

Woodenpints de ce te dispera "corciturile" de oameni ca cel care a pus intrebarea? Oare tu nu esti un om la fel ca el?

Poate pentru unii maneaua nu este un gen de muzica, asa cum pentru altii nu este rock-ul.