| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, am un sistem genius SW 5.1 1000. Nu am sunet decat in 2 difuzoare si am selectat 5.1 de la "sounds & audio devices" si tot nu merge. Cablurile sunt conectate bine.Nu mai am driverul de la el iar pe net nu l-am gasit, imi puteti da o sugestie ce as putea face? Mersi!

2 răspunsuri:
| livio70 a răspuns:

Nu iti trebuie decat sa instalezi realtek 5.1 pentru windows-ul pe care il ai.Il gasesti pe site-ul oficial realtek. Dupa instalare, dai click pe icoana din bara al realtek-ului si apoi audio/in acolo dai pe sageata de deasupra fotografiei cu difuzoarele si alegi 6 speakers apoi dai ok. Icoana de la realtek din bara e de culoare rosu-inchis. Sper sa te descurci, daca mai ai nevoie de alte sfaturi da-mi messaj inbox si gasim o cale sa o rezolvam.

| livio70 a răspuns:

Spune-mi exact ce versiune de realtek ai(RTL si numarul ce apare) si ti-l postez eu pe un host cu viteza mai mare.Merge descarcat dar probabil ai un pop care iti blocheaza conexiunea la descarcare.