| Cristi112000 a întrebat:

Am scris niste versuri. As dori ca cunoscatorii de rap sa raspunda. Cum vi se par versurile:
Am invatat ca…. degeeaba te nasti unde trebuie
Daca …. nimeni nu te asculta
E greu…. se vrea mullt de la tine
La multe ti se spune NU!
Oare de ce familile cu bani sau nu stiu poate fara
Nu sunt de acord cu rapul….
Nu stiu asta este intrebarea mea
Am un semn de intrebare
Pe care vreau sa il pun in difuzoare
Cu ajutorul lui sa-mi descarc din mine ce ma doare
Ca pentru mine rapu i important
Mai important ca unii oameni care te fac de ****
Din pacate nu ai liber punctu de vedere
Si cum se face ca cei mai mari te baga in belele
Da degeaba ma razvratesc ca asta i tara si lumea in care traiesc

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Ne-ai rupt,tati! *sarcasm alert*

Lucreaza,fecior,lucreaza,cizeleaza versurile, alege-ti o tema variata si nu prea mult folosita inainte, rap-ul de aripa sociala, predica, sfat prietenesc a cam ajuns la saturatie.Cum a zis un om intelept odata(DOC), rapul trebuie sa aiba oo.Sa ai atat de multe oo in conceptie si versuri, incat sa-ti fie greu sa mergi. Ceea ce nu prea se intampla la tine.Si apropo,treaba cu lipsa rimei merge doar la Nichita,ca ala scria poezii, dar in rap fara rima, esti cam mancat. Temele trebuie sa fie variate, nu neaparat profunde, insa trebuie sa fie reprezentative.Astea de mai sus...sunt acceptabile la 7-8 ani cel mult.

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Măi, dacă ai scris niște chestii care rimează, nu înseamnă neapărat că ai făcut niște versuri. Versurile trebuie să transmită ceva, dar nu așa, direct și simplist, ca un copil de 5 ani, ci cu figuri de stil, sensuri conotative etc. Dacă vrei într-adevăr să faci treabă, chinuie-te, lucrează la ele, până faci ceva original, că așa, toți golănașii de cartier fac 2-3 rime aiurea și se dau mari după aia "sunt compozitor de rap". Sper că ai prins ideea.

| IamTheDevil a răspuns:

Salut, uite aici o pagina care te-ar ajuta cu siguranta www.facebook.com/ConsumatorDeRap

| ema a răspuns:

Mai lucreaza la ele. Nu ai transmis destul de clar mesajul si ai si un pleonasm pe acolo.

As vrea sa vad versurile dupa ce le prelucrezi putin big grin

| Buluci_Andrei_1990 a răspuns:

Frate eu cunosc bine muzica rap am foarte mult experienta.melodia ta in primul rand nu reiese mesajul pe care vrei tu s-al transmiti, in al doilea rand tu doar ai facut niste rime. ''FAC VERSURI, NU DOAR RIME...''
daca vrei mi multe sfaturi ma gasesti pe facebook!