| NYØ2002 a întrebat:

Am si eu o intrebare:E adevarat că muzica te poate schimba/maturiza?
Eu am intr-un fel 2 genuri de muzică:Muzica cu vibe adica Trap:Marko Glass,Acli,Zetovan,Ian,Azteca,Philly, Bvcovia si Swisher etc

Al 2 lea gen,nu stiu cum se numeste, e un fel de Rap
Artistul care ma poate schimba este Ares.Ce parere aveti de el?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Muzica te influenteaza de la gandire, imbracaminte, anturaj...

| Kyılε a răspuns:

Salut.
Nu ascult artiștii pe care i-ai enumerat, dar îți pot răspunde la întrebare. Muzica ar trebui să transmită un mesaj și să îți provoace o anumită stare. Ei bine, nimeni nu garantează asta, deoarece muzica este un fenomen într-o continuă mișcare, fenomen care a luat amploare încă din cele mai vechi timpuri. Sunt atâtea genuri muzicale în ziua de azi, încât o melodie îți poate provoca o serie de stări simultan (sau nu), iar de aici rezultă puterea de empatie din niște simple versuri. Muzica îți poate influența și schimba mentalitatea, concepțiile despre viață și oameni, stilul vestimentar, atitudinea ta cu cei din jur, te poate cizela sau te poate revolta. Totul depinde de cât de influențabil ești și cât de multă importanță acorzi muzicii din jurul tău. Spor la ascultat!
Sănătate!