| NYØ2002 a întrebat:

Am si eu o intrebarebig grine ce imi schimb gusturile cu varsta? Să vă dau niște exemple!
1-Acu vreo 2-3 ani imi placeau fetele de varsta mea sau mai mari iar acum imi plac fetele mai mici, de exemplu: Eu am 18 ani si gen caut fata de 15-16 ani, chiar si 14(depinde cat e de dezvoltata) maxim 17.

2.Eu am două prenume:Antonio și Gabriel, parintii pe mine mă striga Gabriel! Acum cativa ani uram foarte mult numele Antonio si nu imi placea sa mi se zica asa iar acum il ador si acum Gabriel nu imi place că e nume prea des și îl aud la orice colț de stradă! Mie imi plac gen numele mai rare acum:Marko de la artistul Marko Glass!

3-Cand eram mic spuneam că niciodata nu o sa mă dezlipesc de parinti si ca o sa locuiesc toata viața cu ei și acum imi doresc să nu mai stau cu ei!

4-Inainte ascultam Rap de ăla clasic(Bug Mafia,Parazitii) si muzica Pop(Smiley,Alex Velea etc) iar acum ascult trap si artistii pe care ii ascult non stop sunt:Marko Glass, Ares, Bvcovia, Jo Klass, Ian, Azteca.

5-Inainte imi placeau cainii si nu imi placeau pisicile iar acum e invers!

La voi cum e?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, normal că te schimbi și tu și gusturile cu vârsta

| Sofer a răspuns:

Cu cât crești te schimbi. Le plac băieți mari la astea mici.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Te degradezi mintal. Auzi la el, 14... ești tâmpit la cap?

| NY2002 explică (pentru supadeceapa):

Nup nu sunt gradat mintal! Am zis 14 daca e mai dezvoltata!, ca dunt fete de 14 ani care arata de 16 ani sau nu stiu!
Gen eu am 18 ani dar nu par de 18 ani, par mai tanar cu 1 an sau 2 pentru ca toti la varsta mea fumeaza si beau si eu nu am acele obiceiuri

| supadeceapa a răspuns (pentru NY2002):

Irelevant cât e de dezvoltată fizic, psihic are 14 ani!

| 4StarLight a răspuns:

Te schimbi pentru ca asta e adolescenta: iti cauti o identitate, gusturile se schimba in functie de ceea ce vezi in jur si ceea ce trăiești. Perioada asta de dezvoltare e una foarte rapida, poate de aceea remarci toate astea. Si pe langa adolescenta e si faptul ca noi, ca oameni, in general ne schimbam. Nu stiu daca am cum sa-ti dau o explicație pur științifică, dar iti pot spune ca toate schimbările sunt complet normale.
Si eu m-am schimbat. Si eu tot 18 ani am si tin minte cand ii spuneam mamei pe la vreo 11 ani ca eu nu o sa vreau niciodata sa ma desprind niciodata de ei. Acum abia astept sa se întâmple. Sau un alt exemplu este ca eu acum 2 ani nu suportam cărțile de dragoste. Acum imi plac atat de mult, aproape ca doar din astea citesc. Intreaba-i si pe colegii sau prietenii tai, chiar si pe părinți, o sa vezi ca o sa aiba si ei de povestit daca ii întrebi in ce feluri s-au schimbat.