| Mcboss05180 a întrebat:

Am un sistem Logitech z906, merge foarte bine, nu am nicio problema cu el, decat una. De ce beculetul de la decode nu se aprinde in timp ce ascult muzica? Se aprinde doar atunci cand pornesc sistemul, asa ca nu e ars.

Răspuns Câştigător
| heddy10 a răspuns:

Acel bec se aprinde cand decodeaza semnalul. Sta stins cand asculti pentru ca semnalul a fost deja decodat anterior si se aprinde doar cand pornesti sistemul pentru ca atunci se face un fel de boot up, la fel cum fac ledurile de la tastatura cand booteaza windows-ul. Cel putin alta explicatie nu gasesc.

Daca nu ai alte probleme cu el, nu ai de ce te ingrijora. Eventual intreaba si alti posesori daca "patesc" la fel happy

| Mcboss05180 explică (pentru heddy10):

Am mai cautat pe alte forumuri si in la fel se intampla si la alte persoane care au cumparat sistemul. In rest nu am vreo problema cu el. Doar eram curios de ce acel beculet se aprinde doar atunci cand pornesc sistemul.

1 răspuns: