| AvalohAlyn a întrebat:

Ar putea Romania sa organizeze un concurs de talia Eurovisionului? Cand si cum?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Eu zic ca nu e imposibil, cu putin efort si ajutor de la toata lumea - se poate!winking Argumentez: cine a spus ca trebuie sa fie neaparat ceva mega grandios, gen eurovisionul din Russia? Eu zic ca fiecare tara organizeaza eurovisionul in limita posibilitatilor si in final tot iasa bine, plus tara gazda in mod sigur are multe ajutoare de la Uniunea Europeana si are un an intreg pentru pregatiri. Scena (in caz daca tara n-are un stadion cat de cat OK sau o sala suficient de mare) poate fi inchiriata si instalata in cateva zile-saptamani. Sa ne amintim de cei care concerteaza prin toata lumea (Madonna, Rihanna, Shakira, etc.) si isi "car" scena dupa ei big grin, deci SE POATE! thumbs up Iar dupa terminarea eurovisionului tara gazda incepe sa numere castigurile/avantajele, pentru ca ele exista (turism la greu, promovarea tarii pe toate planurile, dezvoltarea economica si nu numai, investitorii straini...) si inca foarte consistente. thumbs up Asa ca eu sunt PRO ca la anul Romania sa ia locul 1 si sa fie tara gazda! thumbs up applause Hai, ROMANIA! big grin applause

9 răspunsuri:
| ladylove a răspuns:

Nu cred ca avem fondurile necesare pentru a organiza un astfel de concurs.

| Nu conteaza a răspuns:

Muzica nostra e destul de buna dar nu avem buget pentru a ne permite tongue dc crezi ca a castigat germania asa detasat anul acesta? happy

| deffect a răspuns:

Nu...niciodata...imposibil

| bestmusik a răspuns:

Romania nu are bani nici sa plateasca pensiile si salariile deci nici nu se poate pune in discutie organizarea unui concurs de talia Eurovisionului.Suntem o tara prea saraca si plina de datorii pentru a ne permite un asemenea lucru.
Pacat pentru ca talentele se pierd sau isi iau zborul spre o alta tara unde sunt admirate, iar cei din tara lor nici macar nu stiu ca sunt romani.

| YoAnNa a răspuns:

Sincer eu cred ca nu! straight face

| LauraSpataru a răspuns:

Ar putea, dar ne-ar duce la faliment. Fiecare tara contributoare (din cele 5) investeste 30 mil euro. Romania ce face? Reduce salariile cu 80% si ii obliga pe pensionari sa treaca pe rosu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ceausescu[daca mai traia] va fi la putere, dar cu un regim democraticwinking

| Andreeeeeeei27 a răspuns:

Nu cred...desi ar fi extraordinar daca l-ar putea organiza... oricum e foarte greu