| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o chitara dar nu prea stiu ce marka sau care e mai buna nu prea ma pricep ma puteti ajuta si pe mine va rog frumos

1 răspuns:
| Em_8620 a răspuns:

Eu mi-am luat kitara Yamaha C70 si un coleg are tot Yamaha C45 sau 40. Alti 2 prieteni aveau kitara Classic Guitar Hohner. nu stiutiu, Yamaha-mi place mai mult smug, dar sunt si altele mai bune; asta daca vreai o chitara acustica/clasica. Cat despre chitari electrice, cred ca cea mai buna chitara electrica este ibanez, pentru ca foloseste cele mai bune tehnologii de foarte mult timp.