| PrettyMe a întrebat:

Ascultati muzica clasica? argumentati-va opinia, dati si exemple de compozitori care va plac

2 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Eu il prefer pe Yiruma, pur si simplu melodiile lui la pian imi ajung la suflet.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Muzica clasica este dupa mine cel mai frumos gen muzical, include capodopere nemuritoare celebre de peste veacuri compuse de Verdi, Wagner, Chopin, Mozart, Beethoven, Vivaldi Schubert si Enescu. Dar imi place foarte mult Balada pentru vioara si orchestra de Ciprian Porumbascu.