| RaluE a întrebat:

Aş dori să particip la un concurs de muzică pe 9 mai, dar există o mică problemă... Melodia trebuie să fie în limba franceză, iar eu am făcut germană, acesta fiind primul an în care studiez limba franceză, dar nu prea mă descurc, mai ales la pronunţie.
Îmi puteţi recomanda câteva melodii care să fie cât de cât uşoare pentru mine? happy Mulţumesc!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Dragoste si sex?

| RaluE explică (pentru anonim_4396):

Cred că am spus destul de clar la sfârşit: "Scuzaţi categoria." happy

| Nolkyz a răspuns (pentru RaluE):

Păi bine, scuzăm categoria, dar de ce nu ai pus de la început la ce categorie trebuie?

| RaluE explică (pentru Nolkyz):

Pentru că aceasta este cea mai vizitată categorie şi riscam să rămân fără răspunsuri, dar văd că e aceeaşi treabă.
Mulţumesc de ajutor, oricum.

| Nolkyz a răspuns (pentru RaluE):

Oricum, întrebările apar nu numai la categorii, le gasesti pe toate la prima pagină. + categoria "muzică" e destul de vizitată.

| RaluE explică (pentru Nolkyz):

Da, da, observ.

| Nolkyz a răspuns (pentru RaluE):

Da, iar în ceea ce priveşte pronunţia... Eu fac franceza de 7 ani de zile şi tot nu ştiu să pronunţ ca lumea. Nu îmi place deloc franceza. Dar ai putea vorbi cu o profesoară de franceză, te-ar putea ajuta.