| NICOLETANICO04 a întrebat:

Buna la mine in oras eu un cor de muzica usoara merg in alte tari la festival ......mai multe a fost o preselectie pentru a putea sa intri da eu nu am fost si prietena mea a zis ca eu cat frumos si sa merg sa ma asculte in fine am vorbit cu profesorul pe mess ( prietena mea mi-a dat messu) si a zis sa merg sambata dar mi-e rusine sa cant in fata copiilor de acolo daca nu ma alege. Ce sa fac mi-e rusine

Răspuns Câştigător
| DeidaraXR1 a răspuns:

Eu sunt tobosar si stiu cum e pentru prima oara pe scena. Invata cantecul foarte foarte foarte bine si cand incepe muzica cu curaj.

11 răspunsuri:
| DeidaraXR1 a răspuns:

Invata foarte bine cantecul si incearca sa nu te uiti la public. Te uiti in spatele camerei. Oricum daca nu ai mai cantat pana acum serios(gen o formatie sau sa faci cursuri) va trebuii sa dai tot ce ai mai bun.

| NICOLETANICO04 explică (pentru DeidaraXR1):

Ma asculta doar pe mine si o sa fie doar copii care sunt deja la cor

| NICOLETANICO04 explică (pentru DeidaraXR1):

Eu fac si canto sunt obisnuita dar aici o sa cant fara negativ dar mi-e frica ca nu o sa iau

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru NICOLETANICO04):

Tia dat profesorul o melodie specifica? Daca nu invata exact tonurile pe care le ai de spus ca fara negativ trebuie sa respecti notele bine. Nu ai ce face decat sa te bazezi pe faptul ca stii ce faci. Dupa prima iesire pe scena iti va veni mult mai usor.

| NICOLETANICO04 explică (pentru DeidaraXR1):

Nu mi-a dat cant ce vreau eu

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru NICOLETANICO04):

Canta ceva usurel. Nu te forta cu chestii complicate din prima.

| NICOLETANICO04 explică (pentru DeidaraXR1):

Nu stiu o melodie de la canto scrisa special pentru mine dar ti-am dat funda

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru NICOLETANICO04):

Eu ma refer o melodie mai usoara gen I love rock n roll sau Hit the road.

| NICOLETANICO04 explică (pentru DeidaraXR1):

Nu eu am luat locul 2 cu melodia care o cant

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru NICOLETANICO04):

Eu sunt tobosar si stiu cum e pentru prima oara pe scena. Invata cantecul foarte foarte foarte bine si cand incepe muzica cu curaj.