| anonima3389 a întrebat:

se poate sa ai voce, dar sa nu se auda bine cand te inregistrezi? ador sa cant si atunci cand, cant mi se pare ca se aude bine..si prind repede o melodie..ritmul ei, mi-au spus multe persoane ca am voce, dar atunci cand ma inregistrez se aude f nasol... zici ca nu am voce deloc.este posibil sa am voce.dar sa nu se auda bine in inregistrari?

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nu prea. Hai să zicem, calitatea afectează doar esteticul, aşa, dar nu şi talentul tău.
Cine ţi-a zis că ai voce? Dacă a fost cineva care totuşi are habar, e ok, dacă au fost doar oameni care probabil nu au vrut să fie nepoliticoşi...
În primul rând, aş zice că probabil n-ai ureche cu care să poţi şi asculta ca să apreciezi la adevărata valoare.
În al doilea rând, ar trebui să te asiguri că cei care îţi spun că ai voce, să ştie ce vorbesc.
Sau poate eşti doar tu modestă happy
Artişti mulţumiti cu interpretările lor vezi rar, foarte rar. Dacă faci ceva, n-o să fii mulţumit de el niciodată în întregime şi-ţi spui "că se poate mai bine".
Nu ştiu, că nu te-am auzit, şi nici n-aş putea să te judec din punctul ăsta de vedere, dar ori ai voce şi nu-ţi dai seama, ori cineva te minte.

| anonima3389 explică:

Mi-au zis prietenii mei, mi-au zis persoane care nu ma cunosteau...eu cantam si nici nu stiam k sunt auzita..si mi s-a spus ca am voce...am fost putin si la conto, dar m-am lasat.as vrea sa ma asculte cineva experimentat sa-mi spuna clar daca am voce sau nu.si,bineinteles ca vocea trebuie si lucrata.