| Zuzurock a întrebat:

Stiti eu nu suport melodiile house, in general ascult rock dar multi omanei asculta house si eu nu stiu ce zic despre aceasta muzica. Adica generatii intregi iubesc rockul... Voi ce credeti despre house? Dar despre rock? dau FUNDA promit. :*

Răspuns Câştigător
| GusWaters a răspuns:

House-ul,si tot ce contine genul dance(de la electro pana la dubstep) nu poate fi considerat muzica,pentru ca muzica foloseste instrumente,iar dance-ul foloseste un calculator,niste programe,un DJ, un egalizator si voci modificate, si gata melodia.Nu este muzica, chiar foarte putine melodii pot fi considerate acceptabile.Si oricine asculta dance,cu placere,in afara unui club, nu poate fi considerat om cu cultura muzicala, doar un mediocru.

Pe cand rockul si metalul sunt cele mai bun genuri pe care le-a dat lumea asta.Chiar nu imi imaginez ce as face toata ziua,daca nu as avea muzica adevarata, adica rock si metal, langa mine.Asta e muzica de zei!

Ia s-o melodie daca tot am trecut pe aici:
http://www.youtube.com/watch?v=k0FBDaP3mrQ&feature=related

| Orte95 a răspuns (pentru GusWaters):

Ba

| Orte95 a răspuns (pentru Orte95):

Bai inteligentule!
Daca tu ai trati cu muzica rock nu are nimeni nimic, dar noi (generatia noua), ascultam hause si nu rock si daca tu te crezi mare cult ascuta tu rock dar nu vorbi despre celalte genuri oricum cred ca esti prea frustart ca nu se mai asculta rock.
In al 2-lea rand numele tau spune tot despre nivelul IQ'ului tau
In al 3-lea rand uite aici niste melodii hause http://www.youtube.com/watch?v=Zc56gTJM5Eo,le ascultam acasa,in club, pe strada, in tramvaie cand ii suna cuiva telefonul... ORIUNDE!

| Zuzurock explică (pentru GusWaters):

Ai mare drepate. logic ca tu primesti funda

| GusWaters a răspuns (pentru Orte95):

Sunt din aceeasi generatie cu tine, si eu sunt nascut in '95, dar prefer muzica adevarata, facuta cu instrumente, nu niste melodii robotice care le poate face oricine cu un program si niste platane.House-ul si dance-ul nu au suflet,versurile nu transmit absolut nimic,si multe nu au absolut nicio treaba cu ceea ce s-ar numi melodii bune de ascultat.

Nu am trait cu muzica rock, ascultam in combinatie cu alte genuri pana acum un an, de cand ascult rar altceva in afara de rock si metal.Asta e muzica adevarata,versuri,voci geniale,linie melodica la fel, asta e muzica in care se pune suflet, care nu se face pentru bani.In fiecare zi apare cate-o dejectie din asta house, si dupa un an o uita si dracu, cand sunt anumite melodii rock ce o sa se asculte si peste 50 de ani.Nu se mai asculta rock, zici? Voi sunteti prea comozi sa ascultati muzica buna, copii.Normal ca va balaciti aiurea in house si in cocalareala, daca nu puteti pricepe muzica adevarata.Si nu sunt frustrat deloc,exista si muzica trance, dubstep sau DnB care imi place.

Numele meu e la alegerea mea, si tin sa te anunt ca iti depasesc cu mult IQ-ul.Si rock-ul se poate asculta oriunde, si pe deasupra cu placere.Nu vad ce gasiti voi frumos la house.De ce dracu sa asculti beat-ul ala stresant in alte locuri decat in cluburi,cand poti asculta atatea si atatea melodii bun?

P.S: Generatia noua suge grav,de aceea nu ma regasesc in ea,si niciodata nu o sa fac ce face ''generatia noua'' plina de papagali,cocalari cu tricou roz,sau pipite proaste.Voi ascultati house daca vreti, eu raman la ce e adevarat, si ce ajuta la dezvoltare mentala!

62 răspunsuri:
| itscloudyoutside a răspuns:

House-ul e un fel de nouă manea: orice primat îl ascultă doar pentru că asta face majoritatea celor din jur. Beat-uri de doi bani, intrumente zero, voci modificate la greu, versuri tâmpite care se repetă mereu şi de cele mai multe ori nici măcar nu se leagă între ele (sunt doar nişte "oh oh baby" aruncate pe-acolo, şi gata) şi videoclipuri cu fetiţe cu silicoanele cât mai bombate şi cât mai dezbrăcate posibil, care dau din fund la greu: cam asta înseamnă house, nimic mai mult. Nici măcar nu se poate numi muzică, ce muzică e asta? Generaţia de azi nu e în stare să se deschidă către adevărata muzică, nici măcar nu încearcă să o asculte. Au impresia că doar ce e nou e bun, ceea ce e o mare prostie. Şi majoritatea celor care ascultă house ascultă în acelaşi timp şi manele, deşi cred că nici unul din ei nu ar recunoaşte asta vreodată, dar tot ei îi fac manelişti pe cei care o înjură pe Inna.
Mă rog, trecând peste... Rock-ul este pur şi simplu ARTĂ. Îţi trebuie ani de zile ca să poţi cânta cât de cât bine la un instrument, pe când beat-urile alea de club le poate face oricine. Şi îţi trebuie voce adevărată ca să cânţi rock, nu arunci cu autotune pe bandă rulantă şi gata, ai făcut un "mega-hit". Iar versurile sunt foarte frumoase şi complexe. Nu găseşti nici un "oh oh my baby" într-o melodie rock, versurile alea chiar exprimă ceva.
Generaţia de acum nu va înţelege niciodată lucrurile astea pentru că este mult prea spălată pe creier, şi sincer îmi e şi jenă că fac parte din ea.
Have a nice day!

| Zuzurock explică (pentru itscloudyoutside):

Bon Jovi- Have a nice day! O iubesc

| Polaris a răspuns:

House-ul e genul de muzică în care se folosesc 3 note care se repetă continuu (cel puțin ăsta comercial).
În schimb, rock-ul este în general un gen complex, cu versuri care se mai schimbă din când în când și nu conțin numai cuvintele "baby", "yeah" sau "honey".

| GusWaters a răspuns:

Da' ce va veni tuturor de ati inceput sa aruncati in stanga si-n dreapta cu profilele voastre de Facebook? laughing

| LastChance a răspuns (pentru GusWaters):

Să ne vada lumea mutrele. Nu mă feresc. Îţi place moaca mea, bine. Oricum, nu-mi pasă. Nu? Iar nu-mi pasă. cool

| GusWaters a răspuns (pentru LastChance):

Meh,voi sunteti mai bo$$i si aveti Facebook,nu ca mine.Da' oricum, mutra ta arata mai bine cu parul drept, decat cret.No offense. big grin

| LastChance a răspuns (pentru GusWaters):

laughing Mda...aşa m-am născut, creaţă. Nu e vina mea.

| Bitter a răspuns:

La muzica house are acces orice cocalar,orice incult, iar pentru a o asculta nu ai nevoie de gusturi muzicale, pe cand muzica rock este pentru oameni adevarati care stiu ce inseamna muzica.Muzica rock este facuta pentru suflet nu pentru a o vinde la toti incultii.

| Orte95 a răspuns:

Eu nu am spus ca rokul e un c**at,fanul de mai sus a spus ca hausul il asculta inculti si crede-ma ca nu e asa :))
Copii tari asculta hause, creedma pe cunvat, daca si cei gen emo sunt in categoria voastra poate depasiti un procent de 10% in comparatie cu hausul.
Si nu-ti mai da cu parerea despre hause ca te edpaseste subiectu si oricum nu intelegi muzica. http://www.youtube.com/watch?v=sS76eS34Y0c&ob=av3e.ia vezi si asta e de inculti? si ce canta Inna e de inculti? hai ca iti dau eu una de inculti http://www.youtube.com/watch?v=sO_QntXc-c4!
O zi buna

| Holocaust a răspuns (pentru Orte95):

Serios? Drowning Pool e muzică de inculţi? Melodia aia e chiar una bună.Eu una, numesc maneliştii şi restul care ascultă house inculţi.N-au gusturi la muzică.De fapt, ce asculţi tu nici măcar nu e muzică adevărată. Deci dispari cu Alexandra Stan şi Inna.Nu e muzică. Doar remix-uri de căcat. Tipele alea, au voce cât de cât, dar ce fac ele nu e muzică băiete.Muzica adevărată se face cu instrumente adevărate, ţine minte asta. Vorbeai de "înţeles muzică"...ţie îţi transmite ceva muzica ălora două? Nu cred.Tot ce faci e să dansezi pe ea...nu are nimic special.Repetă două versuri timp de 3-4 minute, şi aia e tot.Nu spun că toţi care ascultă house sunt proşti, doar majoritatea.
Nu ştiu ce rock ai auzit tu, dar mi se rupe că nu-ţi place ţie rock-ul.Nu-mi pasă. Uite una bună: http://youtu.be/-J9hdcYsrOo.
şi uite alta cu dedicaţie: http://youtu.be/Xw-m4jEY-Ns.

| Orte95 a răspuns (pentru Holocaust):

Ba baieti
Toti care intrati pe mine aveti nume de distrusi
Dativa numele vrostru frate frumos ca nu esti pe camp la tine.
Zi ceva inteligent.
Incult esti tu ca nici macar nu cred ca sti sa te distrezi,asculti melodii din astea fara nici o sansa si iti tai venele?
Rokeri asa in general nu isi dau numele isi pun nume 'holocaus, loverock, sau zeu... sunteti prea inculti pentru secolulu 21. SI sa iti mai zic ceva rock ascuta inchis in casa si nu mai te agita ca vad ca te transfori.
Asta e Vedeti si voi cum e roku.ati vazut si ce dedicatie mi-a facut fanu ...care e mai incult?

| Holocaust a răspuns (pentru Orte95):

Sunt fată, fuckere.
1.Nu sunt emo, dacă la asta te referi.Eu am o viaţă, am prieteni şi mă distrez destul, şi fără house.Am colegi în clasă, care au auzit de Led Zepellin şi Scorpions la viaţa lor.Sunt persoane cu destulă cultură, plus că scriu corect, faţă de ascultătorii de house şi manele(asta înseamnă că ai o gramatică de căcat).
2.Dedicaţia mea, cea de la Dope, ţi-aş da-o şi a doua oară.Se potriveşte de minune.
3.Să zic cine e incult? Tot tu eşti, fără supărare.8 din 10 propoziţii ale tale conţin greşeli din punct de vedere gramatical.
4."Holocaust",dragul meu, e clar că nu ştii ce înseamnă, şi că eşti praf la capitolul istorie.
Tu rămâi la house-ul tău.N-are rost să încep să fac dezbateri virtual.

| Polaris a răspuns (pentru Orte95):

Nu știu să mă distrez, urăsc petrecerile din cauza agitației și prea multor oameni adunați într-un loc, prefer izolarea de societate altături de chitara, o carte sau playlist, chiar și bicicletă. Sunt cel mai mare incult de pe fața pământului. Dar pot spune că am găsit peste 10 greșeli gramaticale în răspunsurile tale. Te salută un rocker incult pletos mizerabil.

| Polaris a răspuns (pentru Orte95):

Apropo, mă cheamă Mihnea. :D http://www.facebook.com/profile.php?id=100001470942800

| Zuzurock explică (pentru Orte95):

Nu ma refer la prostii' din alea deprimante gen Tokio Hotel...****,ci la Guns N' Roses,Bon Jovi, Beatles, si crede-ma copii tari asculta rock...dar e parerea ta nu am ce-ti face. pa

| Zuzurock explică (pentru Holocaust):

Guns N' Roses - Don't cry! O iubesc! Te bag clar la prieteni!

| Cristianne a răspuns (pentru Polaris):

Mihni dragă, ce-ți veni să-ți dai facebook-ul aici?laughingNu e genul tăuthinking

| Zuzurock explică (pentru Orte95):

Nu mah k muzicaa de emo e Tokia Hotel...****. Dar eu ma refer la Guns N' Roses,Beatles, Bon Jovi. Muzica House e perfecta de club, ca doar n'oi dansa pe rock...

| Tsunade99 a răspuns (pentru Orte95):

Orte obisnuieste-te cu lumea...si nu asculta criticiile altora, atat despre muzica cat si oameni. Se vede ca nu ai ascultat niciodata rock, tu si eventual majoriatea prietenilor tai. Rock-ul nu este muzica de emo, sau batrani, sau droguri si fete urate (vorba lui Sh1Ft), e muzica pura, nu refrenuri repetate la nesfarsit, care pana acum a strans mult mai multi fani ca muzica house.

Si e intocmai inversul ce crezi tu, muzica rock e muzica de oameni culti si intelectuali, filozofici care cel mai posibil au chiar o munca in domeniul asta(ma refer la cei mai invarsta), gen arhitecti, profesori etc.

Iar la blocurile unde stau eu majoriatea fetelor si baietilor asculta rock sau pop. Crede-ma ca nu e totul asa cum banuiesti... daca mergi pe strada poate 3 din 5 oameni pe care ii vezi asculta rock.

Cat despre emo...se vede ca nu stii cei aia. Oamenii "emo" sunt niste oameni tristi, carora le plac culorile intunecate adica negrul (asta e logic: oameniilor tristi le plac culorile intunecate, celor veseli culorile mai luminoase), si nu e un fel de religie cu traditii gen sinuciderea, ei fac asta pentru ca sunt tristi si au o viata amarata. Muzica emo e aia in care se exprima probleme gen despartiri in dragoste pe o muzica linistitoare insa cel care canta are nu are voce. Nu cumva sa iti inchipui ca sunt emo, dar iti zic definitia.

Iar house-ul se asculta doar de cativa ani;), apropo exista muzica rock si pentru adolescenti ca tine, si cea care o canta se numeste avril lavigne, daca
ai auzit vreodata de ea.

http://www.youtube.com/watch?v=X7txuV3IUeE

| BlackFuneral a răspuns (pentru Tsunade99):

Ai in totalitate dreptate
dar nu cred ca muzica lui Avril e chiar rock.
Asta e parerea mea.
Si Orte si eu sunt poate mai mica ca tine (am 14 ani)dar sincer nu cred ca inca sti ce sa asculti. Daca ai asculta macar o melodie rock (ex:Maroon 5, Bon Jovi etc.) te-ai indragosti pe loc de acest gen muzical

| anonim_4396 a răspuns (pentru Orte95):

Eşti prea tâmpit ca să inţelegi muzica rock. Du-te la house-ul tău de căcat si lasă-ne pe noi, rockerii, în pace.
P.S. Sper să mori în chinuri insuportabile.

| Orte95 a răspuns:

Speriiiiiatiiiiiiilorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Avti grupuri mici, nu va putteti integra in societateeeeeee!
Veniti pe siteuri de genu sa va spuneti punctul de vedere pentru ca in viata reala nu va asculta nimeni in afara de prieteni vostri de acelasi tip
Si tu daca esti fata. nu as vrea sa te cunosc. deja imi imaginez cum ar putea arata un prototip de genu.

| LastChance a răspuns (pentru Orte95):

Ohh...mi-e mila de tine. Esti atat de redus incat tu chiar crezi ca houseul e un gen de muzica pentru oameni culti.
Cult l-as numi pe ala care ceva cultura generala, nu care asculta doua versuri intr-o melodie de 30 de ori si un negativ facut la calculator.
Plus ca vorbeai de nume de distrusi. Orte95 de la ce vine? Sigur e de la ceva cult.

| Holocaust a răspuns (pentru Orte95):

Ce ştii tu despre rockeri, sunt stereotipuri.

| itscloudyoutside a răspuns (pentru Orte95):

Vai de capul meeeu... Uite, tu eşti exemplul perfect de spălat pe creier despre care vorbeam adineauri. Chiar nu vezi cât eşti de penibil? Acum fără supărare, nu e o jgnire, e doar purul adevăr. Să spui că house-ul e un gen de muzică pentru oameni culţi (nici măcar gen de muzică nu e), că rockerii sunt emo care îşi taie venele (wtf?), sau că nu ştim să ne distrăm doar pentru că ascultăm rock este dovada clară că tu numai cult, aşa cum spui că ai fi, nu eşti.
Aa, apropo...

Citat din tine: "Si tu daca esti fata. nu as vrea sa te cunosc. deja imi imaginez cum ar putea arata un prototip de genu."

Îmi spui şi mie cam ce vrei să spui cu asta? Dacă tu crezi că o fată e urâtă sau frumoasă după genul de muzică pe care îl ascultă (deşi în cazul ăsta, piţipoancele tale ar trebui să fie urâte), atunci e chiar grav.
Cu alte cuvinte, felicitări! Tocmai te-ai făcut de râs în ultimul hal. Succes în continuare în a fi INcult.

| Orte95 a răspuns (pentru LastChance):

Orte95 de la numele meu +anul asteri
Daca mai intra careva in topicu asta va rog sa va uitati la numele si avatarul celor ca mi-au raspuns... situ asta e invadat de rokeri care nu au cu cine iesi si stau in casa(in afara de grupul lor redus numeric de prieteni)... mai dati si voi pe un facebook sau un club ceva, prietenul meu care o parere foarte buna despre el :'sunt mizerabil' nici macar nu are poze cu el pe fb. ce poti sa ceri mai mult.
Daca as avea parte de bani cum am parte de prosti.

| GusWaters a răspuns (pentru Orte95):

Ce om sanatos la cap isi pune porecla ''Orte'',si mai cara la gat si doua sau trei lantoage atat de ostentative ca tine?(zic ca unul ar mai merge, nu sunt total impotriva accesorilor de acel gen)E un site si putem sa ne dam nickname-uri, nu sunt mai deloc utilizatori pe site care au la nick numele lor adevarate.La fel si cu avatarele-la mine, sunt cele sapte pacate, doar ca pe engleza.Si nu fi ipocrit sa zici, ca nu iti place sa te ghidezi dupa acele asa-zise pacate, ca aproape tuturor le place.Nu,serios,cum dracu te cheama de iti prescurtezi numele Orte? Sau asta e numele tau adevarat? Poate pe langa ca nu stii lega calumea doua cuvinte, mai esti si bozgor...

| Orte95 a răspuns (pentru GusWaters):

Pretene.
Cu numele si poza care mi-o vezi la avut am ars mai multe piz*e decat ai tu pe hi5 :*
Si da sunt primele 4 litere din numele meuwinking
Iti las imaginatia sa zburde pentru mai descoperi numele.
Sunt timisoreanwinking daca stii tu esti da-mi un pm sa stabilim locul si ora

| Polaris a răspuns (pentru Orte95):

>Distractie,fetite care dau din fuc ca au din ce da.
Sunt singurul care a râs la chestia asta? laughing
Mă duc să dau din fuc, imediat ce-l găsesc în DEX, buddy. Pân-atunci mai incendiază niște pipițe de club, poate asta îți dă mai multe grame de testosteron în corp.

| GusWaters a răspuns (pentru Orte95):

Esti cam patetic, ai mai folosit replica asta si in alta cearta de pe site.Simt ca ai mintea cam scurta si nu iti poate mai mult.Si pun pariu pe ce vrei tu ca inca esti virgin.

Plus ca faci de rusine orasul, ca se presupune ca acolo ar trebui sa stea aia mai dezghetati nitel la minte, da' fiecare padure are uscaturile ei.

| LastChance a răspuns (pentru Orte95):

Ortuţu, din câte vezi, eşti semi-anaşfabet. Şi pe lângă, frustratul eşti chiar tu. Văd că tu stai să ne spui cum trebuie să ne trăim viaţa şi stai în casă şi faci laba. Facebook am şi eu. Se pare că te crezi atât de inteligent că nu-ţi mai încapi în piele. Silă mi-e de voi, dar şi milă. V-aş împuşca în cap pe toţi. I need a M4A1.
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001615440839

| Zuzurock explică (pentru Orte95):

Ba de fapt mai discriminati sunt cocalarii si pitzipoancele ca voi, cacatilor.

| Orte95 a răspuns:

Nu pot in halu asta. singur impotriv tuturor la voi acasa.
Ramaneti voi izolati de lume si vedetiva de roku vostru.nu o sa ajungeti departe.

Pupici de la Timisoara :*

| Orte95 a răspuns:

Si da!
Aia inseamna hause!
Distractie, fetite care dau din fuc ca au din ce da. cele care nu au din ce da baga un solo :X

Succes

| Holocaust a răspuns (pentru Orte95):

Fiecare dă din ce gândeşte. Logic, nu?

| Zuzurock explică (pentru Orte95):

Aoleew dar se scrie house incultule. cica asculti si nici nu stii cum se scrie laughing

| Zuzurock explică:

Of nu va mai certati la poza mea. va rog. eu eram doar curioasa sa vad ce cred altii despre house pentru ca eu una nu il suport.

| Bianca1997 a răspuns:

Orte asta are dreptate in mare parte sa zic, despre faptul ca tot ce poti face pe house este sa dai din "ce ai" dar mai mult nu. Sunt de acord cu persoana care a spus ceva de genul ca nu i-ar placea noua generatie, am 14 ani urasc noua generatie. Si da, ascult rock/metal este muzica mea de suflet ajung maxim si pana in zona dnb...dar nu chiar pentru ca si acesta este tot facut pe calculator si nu imi exprima nimic. Deci respect pentru cei iubitori de rock, insa nu am nimic cu "generatia noua" este problema fiecaruia ce asculta. Traiasca rock-ul! \m/

| Orte95 a răspuns (pentru Bianca1997):

Speriatilor
Nu aveti nimic in capu ala
Arcuncativa pe geam
Voi cand *** futtetiii happy? sunteti gay si nu va place sa vedeti o femeie ca danseaza? Prea redusi.
Nu imi dau seama cum un numar atat de mare de ratati intra intr-un site atat de select!

| Polaris a răspuns (pentru Orte95):

Sunt destul de mizantrop și antisocial de felul meu, și nu văd ce e rău în asta. thinking Nu m-am simțit niciodată bine în apropierea oamenilor, dar fiecare cu percepțiile lui.

| Holocaust a răspuns (pentru Orte95):

Ia mă cartea de română, şi dă-ţi în cap cu ea. Eşti o cauză pierdută.

| GusWaters a răspuns (pentru Orte95):

Băăă! O femeie frumoasă nu trebuie sa se zguduie de parca ar avea Parkinson,ca să isi arate frumusetea.N-am nimic daca se asculta house in cluburi,asa ar si trebui,acolo house-ul si tot ce e dance face legea, dar e muzica de club, si atat.Nu pricep de ce o ascultati si in afara clubului,ca nu exprima nimic concludent.

Rock-ul in principal,e naturalete, pe cand house-ul e numai robotism, platane invartite si alte tampenii.In plus, solistele de rock se numara printre cele mai frumoase femei din lume, si imi par mai frumoase ca unele pipite care canta un house demn de toata jena.

| Zuzurock explică (pentru Orte95):

Mai degraba un numar atat de mic de ratati pentru ca singurul ratat esti tu laughing)

| Bianca1997 a răspuns (pentru Orte95):

Mai tovarase, in primul rand nu am cum sa fiu "gay" pentru ca sunt fata. In al doilea rand, eu nu te-am jignit. Din opinia mea muzica house se asculta de preferat in cluburi dar acest gen nu iti exprima nimic (cu exceptia dansului) pentru al asculta cand esti singur si vrei sa te relaxezi, este doar parerea mea daca vrei sa ti cont de ea bine daca nu asta e. http://www.facebook.com/profile.php?id=100001218151287 care vrea sa mai vorbim poate intra aici.

| EvangelineDS a răspuns (pentru Orte95):

Esti la fel ca voturile : stupid si nefolositor

| Zuzurock explică (pentru Orte95):

Apropo orte95, daca ne tot faci inculti,speriati, redusi mintal etc, afla ca eu stau in Bucuresti si invat la Colegiul National Billingv "George Cosbuc". Este pe locul 4 la cele mai bune scoli din Bucuresti (poti sa te infromezi daca nu ma crezi) si noi la difuzoare ascultam muzica din telefoanele noastre,sau de la calculator. Avem o camaruta mica unde bagam un cablu in telefon,conectat la difuzoare. Deci bineinteles ca la difuzoare ascultam numai rock. De ce? Ei bine toti copii din scoala sunt rockeri. Si sa vezi tu ce copii tari sunt la scoala aia. Daca vezi macar o poza cu macar o fata din scoala aia,si cu spatele nici macar cu fata,umbli in limba dupa ea. Chiar de e a cincea,a sasea,a saptea,a opta,a noua,a zecea, a unspea sau a doispea, nu conteaza (banuiesc ca stiai ca la colegiu inseamna clasele 5-12.)
Si pun pariu ca la scoala de unde vii tu se asculta numai house,deoarece doar de muzica asta ati auzit,doar o auziti mereu pe strada din Mertzanul fiecarei pitzipoance sau cocalar. Si mai pun pariu ca esti un cocalar, care isi pune blugi rupti din piata, tricouri mulate, isi face creasta cu un gel la 5 lei bucata si se da cu o sticla intreaga de parfum la 6 lei bucata. Intr-un cuvant esti un cocalar.
Deci,in colncluzie,esti praf. Daca ti-as da o nota, ti-as da o varza desenata pe o hartie.
Pupici din Bucuresti, darling.

| BlackFuneral a răspuns (pentru Zuzurock):

Ce mi-ar placea sa am si eu o scoala asa...la noi se asculta Fuego:]]]:]]

| NoRestForTheWicked a răspuns:

Bai oameni buni si eu ascult rock, dar ala despre care vorbiti voi nu e rock e zgomot aiurea aia nu e muzica si nici house-ul nu e!
Rock inseamna Queen Guns N Roses AC/DC Led Zeppelin REO Eurpe Poison Def Leppard...etc
Eu n-am nimic cu muzica house, nu-mi place n-o ascult, dar fratilor zgomotele alea nu sunt muzica rock!

| Zuzurock explică (pentru NoRestForTheWicked):

Asa ma si eu ce-am zis? Guns N' Roses, Bon Jovi, Beatles...nu Tokio Hotel si caturi de metale.

| NoRestForTheWicked a răspuns (pentru Zuzurock):

Greseala mea, in cazul asta nu ma refeream la tine! :D
Oricum din cauza cacaturilor de metale zbierete chitari fu*ute aiurea si emo muzica rock adevarata are de suferit
Cine asculta muzica adevarata stie ca aceasta nu consta in zbierete schizofrenice, instigare la sinucidere, satanism si alte pu*ituri de genu'
http://www.youtube.com/watch?v=9Ig-rgeXpF8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Bomv-6CJSfM
http://www.youtube.com/watch?v=8SbUC-UaAxE&ob=av3e

| Polaris a răspuns (pentru NoRestForTheWicked):

Nu băga Poison în aceeași propoziție cu Queen sau Led Zeppelin. Poison e o trupă extrem de comercială de glam.
http://www.youtube.com/watch?v=RlNhD0oS5pk&ob=av2e

| LastChance a răspuns (pentru Polaris):

De ce ma? Poison sunt prea smecheri!
Ce? Glamu' e de gay ca asa zice Mustaine? rolling eyes
Poison rullz!

| LastChance a răspuns (pentru Zuzurock):

Guns n Roses e labă, la fel şi Bon Jovi şi pe acolo sunt şi Beatles!

| Polaris a răspuns (pentru LastChance):

Mie unul nu-mi plag glamul. laughing Pur și simplu.

| BlackFuneral a răspuns:

Iubesc rockul e cel mai bun gen muzicall love struck
LastChance ai cel mai tare raspuns:]]]]]]-:]]

| LastChance a răspuns (pentru BlackFuneral):

Care din ele? laughing))
Oricum, mersi thinking

| BlackFuneral a răspuns (pentru LastChance):

laughing) ala in care te iei de Ortelaughing))

| ChiOooo a răspuns:

Muzica House=viata, rock=dragorui si fete urate