| deodorantaxe49 a întrebat:

Bună! Sunt în clasa a VIII-a și vinerea asta o sa am banchet, eu sunt cel care va pune muzica, iar as aprecia niște recomandări de muzica pentru banchet, eu nu prea am fost la petreceri și as aprecia sa știu cam ce s-ar asculta și de unde aș putea începe de la cei cu mai multa experienta la petreceri de genul.

Mai am încă o întrebare, am un prieten care o zis ca ma ajuta la playlist-ul cu muzica, dar din ce vad el pune doar manele (o pus vreo 20 de manele...) din nou as vrea sa știu dacă chiar se asculta asa ceva la un banchet, ma gândesc ca profesorii nu ar aprecia cocalarisme de genul sa auda 24/7

Mulțumesc pentru atenția acordata, va aștept răspunsurile cu drag!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fara manele, ca sunteti copii tineri si nu vretis apuneti muzica tiganeasca.

Pune muzica POP, care-i vesela, dansabila, cantabila, placuta de toata lumea, gasind zeci de selectii pe internet cu hiturile anilor 2022, 2023 sau recente.

| dullcat a răspuns:

Buna.Stii ce cred ca ar fi ok? Sa postezi pe grupul cu clasa, unde il aveti voi pe Facebook sau asa, si sa vina fiecare coleg/colega cu vreo 2-4 sugestii.In rest, eu as putea lasa niste melodii dar nu prea le mai asculta tineretul din ziua de azi.laughing Gasesti si pe Youtube compilatii pentru petreceri, trebuie doar sa cauti dupa cuvinte cheie.Manele se pun de obicei la final, indiferent de specificul evenimentului, ca-i banchet sau nunta sau altceva, atunci cand lumea incepe sa plece oricum.Nici profesorii nu vor sta decat vreo 3 ore maxim cat sa faceti toti poze, sa manance si sa danseze un pic, nu te gandi ca va vor fi alaturi pana la 4-5 dimineata cand se termina. laughing Deci dupa ce pleaca ei puteti sa va jucati la butoane in voie.

Have fun!

| deodorantaxe49 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc de răspuns! Cu sigurat o sa ii întreb și pe ceilalți deoarece gusturile la muzica mereu sunt foarte variate, puteți sa lăsați și dvs. niște piese, mi-e personal chiar îmi plac piesele mai vechi!

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru deodorantaxe49):

Ție-ți plac, poate lor nu.

Ideea să te înțelegi cu colegii și să ajungeți la un consens e foarte bună, eu aș pune-o în practică. Chiar dacă tu pui muzica, nu-ți fie rușine să-i întrebi (sau poate să-ți fie - tu știi ce fel de relație ai cu ei!).

| dullcat a răspuns (pentru deodorantaxe49):

Clar, gusturile mereu difera si asta e misto la oameni.Vezi in linkul de jos un playlist destul de stufos, ar trebui sa gasesti melodii care impaca ambele sexe, multe au fost foarte populare in anii in cre s-au lansat si numeroase chiar sunt printre favoritele mele. :)) Ca dj tu trebuie sa sustii atmosfera in functie de ce se intampla.La inceput e logic ca incepi cu ritm de party un pic mai lent si apoi urci. Poti alege The Final Countdown, ca e un clasic si ar trebui sa transmita mesajul ca va despartiti si e ultima sansa sa va distrati toti la maxim, asa ca e nevoie sa profitati, ca sa va faceti amintiri frumoase. Dupa vreo cateva melodii saltarete e nevoie de pauza, cand mancati pui ceva de atmosfera, nu neaparat dansant, iar dupa masa iarasi trebuie inceput un pic mai lent (nu la fel de lent ca la inceput) si cresti, ca sa nu va fie rau. Obligatoriu, nevoie e si de cateva melodii romantice pentru cupluri, de-ale lui Bruno Mars, de exemplu.Pe final poti pune melodii in care toti se vor imbratisa la cati de beti sunt si iubirea atinge apogeul. :))) Voi avand maxim 15 ani nu ar trebui sa existe alcool pe acolo dar se vor gasi colegi care sa il strecoare, asa se intampla mereu.:))

https://www.youtube.com/playlist?list=PLt8bcwXOqFVOvp4ozH_eByUcZ6w8DgRqQ

| MeisterSchnitzel a răspuns:

În ziua de astăzi profesorii dansează și ei pe manele cu elevii, așa că nu-i nicio problemă.
Țara noastră viitor de aur are!

| Ganderoaica a răspuns:

Dansul pinguinului, Macarena, Jon Bon Jovi, Phil Collins, și muzică pop mai veche. Și muzică pop mai nouă, să împaci pe toată lumea. Dacă ești în pană de idei, rogi pe fiecare coleg să-ți trimită 10 din melodiile lui preferate și așa faci playlist.

| Ganderoaica a răspuns:

Mai pune Michael Jackson-Thriller, ca se danseaza pe asta ca zombalaii si se amuza lumea.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Eu recomand muzica de asta in engleza(ceva trend de preferabil) si muzica populara,ca sa jucati. Nu sunt eu asa cu muzica populara,desi probabil unii vor avea chef de jucat si nu se poate pe altceva.
Manelele de preferabil mai la final, cand pleaca si profesorii.
Recomand Happy Nation, Cherry Cherry Lady(stiu ca sunt vechi, dar acum sunt super populare) si melodia aia de la thrillerul de la Buzz House:The Movie ("Daca ai femeie frumoasa" parca se numea).
Ar mai fi si Erika Isac, dar nu prea o sustin, multe injuraturi.
Distractie placuta!