| Printzess a întrebat:

Bunabatting eyelashes sunt super curioasa ce s-a intamplat cu 2Pac adica am auzit ca ar fi fost omorat de oamenii lui 50centlaughing poate ma lamuriti si p minelove struck.ms mlt:*

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Oooo a murit din 1996... oricum uite ce am gasit:
''În noaptea de 7 septembrie 1996, Shakur s-a dus la meciul de box dintre Mike Tyson și Bruce Seldon la MGM Grand, în Las Vegas. După acel meci, unul dintre asociații lui Suge Knight l-a văzut pe Orlando,, Baby Lane" Anderson, de 21 de ani, in holul MGM Grand, si l-a anuntat pe Tupac de prezența acestuia. Tupac atunci l-a atacat. Cei care erau cu Tupac, Suge Knight si cei din anturajul acestuia l-au lovit si ei de asemenea pe Orlando Anderson. Bătaia a fost înregistrată pe sistemul de supraveghere a hotelului. Cateva saptamani inainte, Anderson si cativa membrii din Crips l-au jefuit pe un membru al Death Row intr-un magazin de incaltaminte, precipitând atacul lui Tupac. După confruntarea sa cu Anderson, Tupac s-a urcat în mașina lui Suge Knight, o limuzina neagra (BMW 750i), împreună cu The Outlawz și garzile de corp către clubul deținut de Death Row, Clubul 662. La 10:55 pm, mașina a oprit la un semafor roșu și Tupac a fost fotografiat. În jur de 11:00-11:05 pm, au fost opriți de polițiști deoarece aveau muzica prea tare și mergeau fără plăcuțe de înmatriculare, care se aflau în portbagajul lui Suge Knight[17]. Au fost lasati sa plece fara a fi amendați câteva minute mai târziu[17][18].În jurul orei 23:10, in timp ce erau opriti la semafor Tupac a schimbat cateva vorbe cu 2 femei si le-a invitat la clubul 662. În jurul orei 23:15, a apărut un Cadillac alb condus de o persoană necunoscută care a scos arma și tras în mașină, gloanțele nimerindu-l pe Tupac, el fiind foarte grav rănit. După împușcături, poliția l-a dus pe Tupac la University Medical Center, unde a fost tratat 6 zile, dar a murit datorită problemelor pulmonare[19][20]. Pe 13 septembrie 1996, la 04:03 am, Tupac Shakur a fost declarat mort[21]. După acestea, corpul lui Tupac a fost incinerat, iar cenușa sa a fost împrăștiată în Oceanul Pacific, o parte din cenușa a fost amestecată cu canabis fumat de membrii din The Outlawz. Familia și prietenii au împărțit resturile rămase într-o ceremonie ce a avut loc în Soweto, Africa de Sud. Ceremonia a fost întârziată de la 13 septembrie 1996 la 16 iunie 1997, care ar fi fost a 26-a zi de naștere a lui Tupac.''

3 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

A murit 2pac? Sau mai traia?

| cuba a răspuns:

Pai este adevarta ca asta s-a intamplat in anul 1996 pe 13 septembrie dar cred ca la omarat Notorios BIG, sau cum spun altii ca ar fi PuffDady acum nu se stie...

| cuba a răspuns:

Dar mai bine uitate aici si ai sa vezi http://www.tupacfans.com/alive_video.php