| diana0983 a întrebat:

Buna TPU... am o chitara clasica de vreo 3 luni si nu scoate nici un sunet calumea! nu pot sa cant nimic cu ea pe toate corzile decat pe o coarda crying ce credeti ca ar avea?

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Poate nu știi să o acordezi.
Sau nu apeși cum trebuie pe corzi.(coarda trebuie apăsată spre partea dreaptă a fretului, nu spre stânga).
Sau e stricată chitara, du-o la magazinul de unde ai luat-o și explică problema.
Sunt mai multe motive, tu decizi care e cel adevărat.
Baftă

| Mişu_7703 a răspuns:

E dezacordata raised eyebrows

| just for me a răspuns:

Ai acordat-o inainte?

| Esf22321 a răspuns:

O fi dezacordata. Cauta pe cineva care stie sa ti-o acordeze si ia sa vezi cum suna.

| alexno2 a răspuns:

Salut ce corzi ai din fier? daca da pune din plastic sunt mai bune, si acordeaz-o happy

| DeDeChazLee a răspuns:

Intinde bine corzile alea.
si regleaz-o.