| Allé_3818 a întrebat:

big hug
Ce imi recomandati si credeti ca este mai bun? Chitara acustica western sau clasica?
Western=are corzile din otel
Clasica=are corzile din plastic
Funda.happy

Răspuns Câştigător
| Chucky666 a răspuns:

Pai aici nu cred ca e vorba de ce e mai bun!
Aici alegerea iti apartine in totalitate!
Clasica desi are corzile mai moi, Are gatul(griful) mai lat mai incomod!
Acustica o sa iti provoace acea stare de incomfort mai repede ca, clasica la degete adica o durere care in timp va disparea!
Dar totul depinde de tine pe ce te simti tu mai comod!
Si sfatul meu este : Nu cumpara fara sa incerci! O sa Regreti mai tarziu! Un an nou fericit! Sper ca am fost de ajutor!
Chucky

6 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna Allen!
Eu eu iti recomand chitara Western.Are corzile mai rezistente.

| Liniuta a răspuns:

Chitara Western.Parerea mea este ca sunetele sunt mai clare.

| TPUaLuatoRazna a răspuns:

Eu am chitara acustica si canta foarte bine. dar am cantat si pe una western si canta la fel de bine, insa cred ca tu fiind incepatoare te vei putea taia foarte usor in corzile cele subtiri ale celei western

Răspuns utilizator avertizat
| MissCupcake_7313 a răspuns:

Am chitara clasica si nu are corzi de plastic! Exista chiarata clasica si cu corzi de plastic dar si de otel.Citara cu corzi de plastic cica este recomandata pentru incepatori dar eu mi-am luat de prima data clasica cu corzi de otel sau un alt metal nu mai stiu, nu am tinut cont si nici tu nu cred ca ar trebui(i).
Noroc!

| schifir a răspuns:

Conteaza personalitatea ta dca iti place cea western sau cea clasica dar eu ti-o recomand pe cea western mie imi place mai mult! tu alegi