| BlanariuAlessio a întrebat:

am o intrebare legat de muzica rock, ce inseamna indie rock, alternative rock, punk rock, nu metal, rap metal, rap rock si rapcore?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Indie rock, muzica rock care nu este prea cunoscuta, trupe care nu sunt faimoase.
Alternative rock, alternativ de ceea ce este mainstream/comercial.
Punk rock, practic sa nu-ti pese de ce este cool sau nu, ce este acceptabil sau nu, rebel, de obicei muzica ofensiva, scurta si agresiva.
Nu metal combina hip hop, funk, muzica electronica ( dubstep, brostep ) cu metal.
Rap metal. Metal + versuri rap.
Rap rock incorporeaza hip hop in diverse forme de rock.
Rapcore = hardcore rock/metal + rap

| BlanariuAlessio explică (pentru N0xEterniS):

Ce inseamna funk rock? si imi poti explica mai bine alternative rock?(oricum iti dau funda)

1 răspuns: