| smecheru402 a întrebat:

Bună TPU!
Am un amplificator de bass combo warwick blue 15 si 2 cabinete 2x10.
Ceea ce vreau sa fac e sa conectez cele doua cabinete la amplificator dar problema este ca singurele porturi pe care le are amplificatorul sunt Input Phones Ef.Return Ef.Send iar da a folosesc Phones pentru un singur cabinet nu merge bagat jack ul cu totul si trebuie lasat in afara putin ceea ce nu e deloc avantajos.
Cum ar trebui sa procedez pentru a conecta cele 2 cab uri la amplificator?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Ai nevoie de un splitter audio, ceva in genul:

https://www.thomann.de/ro/pro_snake_tpy_2003_kbb_2.htm