| adda004 a întrebat:

As vrea sa aflu ce gen de muzica mai asculta adolescentii/ copiii din zilele noastre. Va rog sa imi spuneti voi si de ce. Dati.mi un exemplu. multumesc anticipat:** cel mai bun raspuns primeste funda iar restul vot

Răspuns Câştigător
| DdDiX a răspuns:

Buna.:* Eu ascult rock (dar nu de acela stil... satanic). Pe mine sincer ma linisteste in momentele in care sunt nervoasa, stresata, suparata.
Chiar daca cei care asculta acest gen de muzica sunt dati la o parte din cauza faptului ca sunt mai ciudati, ca se drogheaza, etc. etc. Nu beau, nu fumez, nu ma droghez.
De ce multi ne urasc... nu stiu!
Dar tu ce asculti? Ce iti place?:*

| adda004 explică (pentru DdDiX):

Pai...mie imi place rock-ul. La feel ca tie..nu cel "satanic"laughing si ai dreptate.dar nu inteleg de ce sunt dati acest gen de oameni la o parte.Rock-ul este muzica buna. p.s. pentru cei care ascullta rock: sa nu le fie rusine ca asculta muzica buna!

| DdDiX a răspuns (pentru adda004):

Corect. Ai zis bine "sa le fie rusine". Ei nu stiu ce inseamna muzica buna. Pentru ei muzica buna inseamna muzica asta de club in care cantaretul zice acelasi vers de 20 de ori, aceste melodii netransmitand niciun mesaj.
Nu zic ca nu ascult si melodii de genul... dar unele sunt chiar exagerate.
Oricum mie nu imi pasa de parerea celor din jurul meu in legatura cu felul in care ma imbrac si muzica pe care o ascult; si nu pot spune ca am o boala pe manelisti. pur si simplu nu ii suport pentru ca la ei sunt mai mult "lalaituri"...

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| thegatekeeper a răspuns:

Ascult rock, metal si punk. Ca si genuri: heavy metal, melodic death metal, glam metal, thrash, power, progressive rock, putin alternativ, black metal, old school rock (clasic), grunge si asa mai departe.
Asta ascult acum:
http://www.youtube.com/watch?v=XNnaRHqtrDQ

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Heavy,trash,death,black,power,folk,groove metal si hard rock

| rock231girl a răspuns:

Mie imi plac toate genurile de rock. Dupa parerea mea rockul ori cum ar fi el are un mesaj foarte puternic pe care nu toti il inteleg, in special manelistii care ne critica.

| gabrielosss98 a răspuns:

Eu ascult rap, ascult rap pentru ca e singurul gen de muzica adevarat!