| mytzzu a întrebat:

Deci cum as putea sa inregistrez o melodie acasa la o calitate cat de cat buna, cat de apropiata posibil de calitatea de la studio, as avea un microfon de karaoke destul de interesant, dar se aude aiurea, nu-mi place, poate ma ajutati cu o idee cv sa-i ridic calitatea sunetului, programe ceva, si va dau funda ca nu dau de la mine, doar sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| manolo a răspuns:

Cât timp foloseşti un microfon slab, niciodată calitatea nu va fi bună. Ai nevoie de o placă audio bună şi de un soft pe măsură. Oricât de bun ar fi softul, nu cred că vei putea face multe retuşuri. Sfatul meu: Cumpără-ţi un microfon bun, foloseşte "acustica mixcraft" ca soft (dacă nu te descurci cu el sunt tutoriale pe youtube) şi ajustează-ti setarile pentru placa de sunet. Sper să îţi satisfacă dorinţele. Baftă!