| RominaMaria96 a întrebat:

Buna TPU imi place foarte mult sa cant si mi-as dori sa ajung cantareata. Am vorbit cu profesoara mea de muzica si m-am hotarat sa fac canto cand voi merge la liceu. Problema este urmatoarea nu stiu ce sa aleg intre muzica adica un liceu de arte cum ar fi haricleea darcle din braila si iorga tot din braila. Alta Problema este ca, chiar daca o sa ajung cantareata imi va trebuii un sponsor, un compozitor si bineinteles sa am un contract cu o casa de discuri si acest lucru este cam imposibil pentru mine, ar trebui sa am un noroc foarte mare sa mi se indeplineasca acest vis. Eu zic sa ma duc la iorga pentru ca apoi dupa ce termin liceul sa ma duc la facultatea de stiinte ale comunicarii din galati. Apoi as avea un servici, dar la muzica nimic nu e sigur. Ce ma sfatuiti?

2 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Tu te-ai drogat? acum serios...doar daca ai pile o sa apari la tv vino cu picioarle pe pamant.HELLO

| ionutzgeo a răspuns:

Nu este adevarat nu apari la tv doar daca ai pile in primul rand trebuie sa ai talent si in al 2lea rand trebuie sa ai inregistrat un demo cu un cover.(nu trebuie sa fie piesa originala) cu vocea ta desigur ...sunt emisiuni gen :vara, fete si vedete pe tvr 1 sau atentie sa canta si multe altele care daca vorbeti cu ei te lasa in emisiune doar cu conditia sa ai ce cata...ti-o spun din propia experienta pentru ca eu am vb cu cei de la vara fete si vedete si mi-au spus ceva de genu :te primim cu cel mai mare drag doar sa ai ce canta adica un demo inregistrat tongue si sfatul meu este sa termini studiile si apoi sa te gandesti la muzica.si muzica este ceva sigur daca stii cum sa faci publicul sa te placa tongue deci multa bafta