| YouDie a întrebat:

imi puteti spune niste versuri din melodii (o fraza, 3-4 versuri) adica ceva scurt, care sa insemne mult. Despre viata, oameni, prietenie etc. Ceva gen un status. Daca puteti spuneti-mi si din ce melodie fac parte. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| fearlessss a răspuns:

''Ca asta inseamna prieten adevarat
Ala care sare pentru tine pana in iad,,-Dragonu cu Aforic-Prietenie adevarata
''Daca aleg sa nu lupt viata mea-I o pierdere de timp '' -Kazi Ploae Ptrea tarziu prea devreme
'' Mai bine singuratic decat cu oameni ce ma incurca sistematica'' -Nimeni altu :Singuratate
,, Sunt si alte valori mai importante de urmat,
Si nu fi prost doar pentru ca-i drumul cel mai usor de invatat''-Omu Gnom-Limpede
''Cand prietenii iti intorc spatele, Da-le un sut in fund '' -Arssura:Un sut in fund
''E o romanie cu credinta puternica mare
Devastata, controlata prin televizoare
Manipulata calcata in picioare de masonerie
Clasa conducatoare! '' -Haarp Cord :Un singur gand
''Poate viata n-are rost, dar ce frumos sa-i dai un sens '' - Carbon cu Cedry2k -introspectii
''Am ranit sentimente pentru niste senzatii'' - Cedry2k -Rugaciune
''Ma duc in iad zambitor increzator Ca-n viitor o sa va vad pe acolo pe toti, bai bulangiilor!''
''Pentru familie las toate vicile, pentru voi fac toate sacrificile,
Imi cer scuze fata de parintii mei, pentru cate v-am facut in anii astia grei ''-Haarp Cord :Ziua 1
''Da tata, m-am trezit deodata,
Intre rau si bine prin in partea intunecata '' -Dragonu cu Cedry2k tongueovesti de familie

8 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Bück dich befehl ich dir
wende dein Antlitz ab von mir
dein Gesicht ist mir egal
bück dich

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

"Am plecat ratacita in cautarea norocului pierdut, dar mi-am dat seama ca nu poti pierde ceva ce n-ai avut"
"Esti barbat dar de fapt ai numai fite-n cap, la tine totu-i pe bani"
"Nu stiu cum reusesti sa schimbi rotatia pamantului atunci cand imi zambesti"
"De ce te-as insela?! Ce are altul si n-ai tu!? Ce-as avea de castigat daca ti-as pierde sufletul?!"
"Stiu ca am renuntat la rai..vino inapoi!"
"Vine o vreme cand. dragostea apune, si n-o mai pot opri nici nu ma pot opune"
"Si daca tu mi-ai luat si inima, cum de ma tot doare cand nu mai e a mea?!"
"Noi doi gandim la fel, simtim la fel, iubim la fel"
"E chimie intre noi, poezie despre doi"
"Acum a venit si timpul meu sa o ajut cum a facut ea mereu!"

| ռօCօოოεռէ a răspuns (pentru CMilan):

Fraze, nu link laughing! Dar e super melodia.

| CMilan a răspuns (pentru ռօCօოოεռէ):

Well, avea rost să dau copy-paste la toate versurile? happy

| ռօCօოოεռէ a răspuns (pentru CMilan):

Nu.

| DanielaFAD a răspuns:

"Uita de tot, uita de tot
Uita de lume, de sentimente, de suflete pereche, de soapte la ureche
Fii rece, nu lasa pe el sa te'ntunece..."
melodia: Minti murdare facute praf

| GanjaDC a răspuns:

Emancipate yourselves from mental slavery! Non but ourselves can free our minds! Bob Marley-Redemption Song in traducere Emancipeazate din sclavia mentala caci nimeni in afara de tine nu iti poate elibera minteawinking