| Xlove64 a întrebat:

Buna happy
Vara asta as vrea sa ma inscriu la cursuri de chitara thinking
Dar problema e ca nu stiu la ce fel de chitara sa cant laughing (clasica acustica sau eloctroacustica) big grin
Voi ce chitara imi recomandati...
Sau.de ex cantaritii (Bruno Mars, Avril Lavigne, Taylor Swift etc laughing) ) ce chitara folosesc big grin?
Dau funda pentru cel mai bun rasp happy

Răspuns Câştigător
| EnterSandman a răspuns:

Hmm...din ce mea zis fostul meu profesor de chitara, cel mai bine inveti sa canti pe o chitara clasica sau acustica, daca reusesti sa inveti cate ceva pe acustica poti incepe si pe una electrica sau electro-acustica...intelegi? happy
eu am invatat pe electrica, ibanez grx20, a fost prima mea chitara laughing

5 răspunsuri:
| 5SOS a răspuns:

Sa stii ca ar trebui sa iei una clasica deoarece am cautat pe net si este mult mai buna si decat eloctroacustica. Taylor la clasica canta iar Avril cred ca la una rock.Dai funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clasica pentru inceput; poti incerca la Boem Club, eu acolo fac

| DenissaxD a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cat platesti la boem club? si pe unde este plasat?

| X a răspuns:

Nu poti invata la orice chitara vrei. eu cant la mai multe instrumente si iti pot spune sa incepi cu una clasica! e mult mai accesibila pentru incepatori si oricum dupa ce vei invata la ea 6 luni minim poti sa iei si acustica, electroacustica care necesita mai multa indemanare si mai multa experienta insa miscarea e la fel! Bafta

| floryn010 a răspuns:

Chitara acusticawinking pentru inceput e cea mai buna!