| airaad a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o chitara acustica si ma intrebam ce firme de chitari stiti voi? Eu am mana foarte mica si am nevoie de o chitara cu griful ingust.Deci. ce firme de chitari imi recomandati? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| TheUnforgivenIII a răspuns:

Eu o am acustică, de la C.Giant, și e foarte bună, de calitate (are și corzi metalice). Iar prețul e foarte convenabil, de doar vreo două-trei milioane (în lei vechi). Depinde de model. Pot ajunge și până la doisprezece milioane, dar eu îți recomand să-ți iei mai ieftină, că tot de calitate e.

| Thunderstruck a răspuns (pentru TheUnforgivenIII):

Wow, de parca ar exista chitara acustica cu corzi de nylon. De unde veniti frate?

| TheUnforgivenIII a răspuns (pentru Thunderstruck):

Calm, frate, calm... Mersi că m-ai tras de mânecă, sincer acum nici eu nu știu de ce am precizat asta. Mă gândeam la chitara surorii mele, care are corzile înlocuite. Scuză-mi greșeala, nu-mi sări în cap. Mersi că m-ai anunțat.