| vaporwave a întrebat:

Care e albumul vostru preferat?

Răspuns Câştigător
| Sociopat a răspuns:

Tool - Lateralus

15 răspunsuri:
| syd a răspuns:

Pentru mine depinde de stare. Momentan sunt cu OK computer.

| vaporwave explică (pentru syd):

Woo radiohead
imi place

| syd a răspuns (pentru vaporwave):

Se stiu baietii. Imi amintesc de Pink Floyd intr-un fel aparte.

| vaporwave explică (pentru syd):

In rainbows cum ti se pare?

| syd a răspuns (pentru vaporwave):

O capodopera, dupa mine. Se observa "maturizarea" trupei foarte bine. Ma atrage tenta melancolica din piese si cred ca vocea lui Yorke se potriveste perfect pe ele. Chitaristii, basistul si tobosarul canta ireprosabil, mai ales pe versiunea Live from the Basement. Imi mai place si ca unele melodii au un usor iz de jazz in armonie, iar piesa de intro (ma refer la 15 Step) facuta intr-o maniera neobisnuita muzical vorbind (masura de 5/4) e punctul de pornire perfect pentru "calatoria" ce urmeaza. Astept cu nerabdare albumul de la ei ce va iesi anul acesta.

| vaporwave explică (pentru syd):

Esti pe-aproape sa primesti funda, astept doar si alte raspunsuri
totusi nu cred ca voi primi prea multe, majoritatea nu asculta albume ci doar melodii care le apar la sugestii pe youtube

| syd a răspuns (pentru vaporwave):

Nu ma lupt eu pentru funda laughing. Imi face placere sa discut despre muzica, printre altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joris Voorn - Nobody Knows

Răspuns utilizator avertizat
| spiridus25 a răspuns:

Metallica (cunoscut și ca The Black Album)

| WarriorCat a răspuns:

Albumele Rock.
Hail of the King.

| Anna121 a răspuns:

Amon Amarth - Twilight of Thunder God
Bucovina - Duh

Nu pot alege big grin

| Cozmalau52 a răspuns:

Nimeni Altu-De la fereastra darapanata

| Snitel03 a răspuns:

Nirvana - Nevermind