| Floreenofficial a întrebat:

Care este trupa/cantaretul/cantareata voastra preferata si de ce?big grin

Răspuns Câştigător
| conflict a răspuns:

De-a lungul anilor, crestem, ne maturizam, si fara voia noastra parca, unele gusturi si preferinte muzicale se schimba, unele se destrama sau isi incheie activitatea, altele apar, dar intotdeauna vom avea pastrat in suflet anii copilariei, anii bucuriei si tristetii pe care i-am trait; acum, facand o introspectie, imi dau seama ca cel mai mult ma regasesc in melodiile care mi-au provocat zambete, pofta de viata si lacrimi uneori, care se oglindesc in viata mea si pe care nu voi putea sa le uit niciodata, pot spune cu mana pe inima ca pentru mine va ramane mereu aceeasi floare de IRIS.

11 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu pot sa spun ca am o formatie preferata... dar daca ar fi sa aleg o formatie de care nu as putea sa ma satur niciodata aia ar fi Anathema happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Coma este trupa mea preferată pentru că sunt nişte oameni extraordinari, îşi scot singuri albumele, se susţin, muncesc etc.

| costyn162 a răspuns:

Habar n-am sa-ti spun ce trupa sau cantaret preferat am...eu pur si simplu ascult muzica care imi place fara a tine cont de un anume gen muzical sau un anume artist...Ascult Miley Cyrus, Demi Lovato, Jonas Brothers, Enrique Iglesias, David Bisbal... Dar in aceeasi masura Pink, Inna, Alex, Connect-r, etc...

| ΔH a răspuns:

Inna happy Deoarece canta muzica pe gustul meu.

| nutzu' a răspuns:

Rihanna si enrique iglesias...asculta melodii ca :
Unfaithful,
take a bow,
rehab,
disturbia,
umbrella,
don't stop the music;
Tack'in back my love;
Push;
Escape;

...si o sa-ti dai seama de ce...plus ca rihanna este un adevarat sex-simbol.

| CenturyChild a răspuns:

Pai trupa Nightwish - pentru ca au o muzica cu suflet si lenta si dansanta si romantica si energica ( ma refer in general nu la fiecare melodie in parte).
Cantareata - Tarja Turunen - pentru ca are o voce deosebita
Cantaret - hmmm... MJ sau Bon Jovi big grin

| Ioonela a răspuns:

Trupa mea preferata este play and win big grin

| RuSuLeTzZz a răspuns:

Taxi - Ea inca ma iubeste/ Jumatatea mea / Stelele cand cad B. tu. g Mafia- Jucator adevarat/ Ingeri pierduti / Pana cand moartea ne va desparti / 3SD(Laurentiu Duta) -Se asterne toamna /Amintirile /Imi plac ochii tai/Te astept sa vii. etc; X

| Letytzy@ a răspuns:

Bug Mafia, Puya, David Deejay, Inna, Akcent, Edward Maya etc

| sw33t13ang3l a răspuns:

Trupa mea preferata e Breaking Benjamin.
Asculta melodiile astea si o sa-ti dai seama de ce imi place BB...
I think...
Firefly
Blow me away
Until the end
So cold
Evil Angel
The diary of Jane etc
Este o trupa care merita tot respectul! BB roxx!big grin

| Gube a răspuns:

Hey!
Am mai multe formatii preferate din diferite genuri pentru ca ascult multa muzica...
3 Doors Down, The Killers, Voltaj, Evanescence, Within Temptation, Linking Park, Fly Project, Inna, B. U. G. Mafia etc.
Ciao!