| ComatoseWine a întrebat:

Caut o trupa mai dark, dar care sa nu cante screamo, dar sa fie rockEu ascult de obicei Evanescence, We Are The fallen, Take That, My Chemical Romance, Within Temptation, Nightwish, Hurts, Skillet, One Republic.

8 răspunsuri:
| Gorath a răspuns:

Asculţi nişte trupe comerciale rău. Dacă prin "dark" te referi la metal dur,black sau death te pot ajuta cu:Satyricon,Immortal,Children of Bodom,Behemoth,Slayer,Abigor,Amon Amarth,Rotting Christ,Marduk,Bathory,Burzum,Dimmu Borgir,Fleshgod Apocalypse, Arch Enemy. Oricum, pun pariu că n-o să-ţi placă nici sfert din ele, la cu ce eşti obişnuit/ă.

| ComatoseWine explică (pentru Gorath):

Daca imi place o melodie o ascult chiar daca e "maxim de comerciala". Uneori ascult chiar si Nicki Minaj sau Natalia Kills.Depinde de starea de spirit! Nu are rost sa incep sa ascult o trupa de care nu auzit nimeni doar pentru ca nu e comerciala. Daca imi place bine, daca nu nu.Plus ca acum e un moft sa asculti numai melodii necomerciale ca sa para ca esti mai bun ca ceilalti!

| Gorath a răspuns (pentru ComatoseWine):

Ai înţeles greşit cam tot ce am zis.În rock, trupele comerciale sunt cele de alternativ sau pop-rock,deci ălea cele mai varză,care nu trasmit mai nimic din ce ar trebui să trasmită rockul adevărat. Vroiam doar să te îţi dau ceva mai bun,dar se pare că nu agreezi genul. Încercă atunci Queen,Metallica,Nirvana, Black Sabbath, AC/DC.

| ComatoseWine explică (pentru Gorath):

Mai batrani ai? Doar melodii de la Guns'n'Roses si Bon Jovi ascult din cei veterani in muzica rock.Nu imi place deloc AC/DC.

| Gorath a răspuns (pentru ComatoseWine):

Ozzy Osbourne,Led Zeppelin,Scorpions, Deep Purple, Iron Maiden-care e heavy.

| Holocaust a răspuns (pentru ComatoseWine):

Y U NO LIKE AC/DC?
You're on the highway to hell, my dear.

| Mircea_Mohora_1997 a răspuns:

HEY,ce spui despre system of a down, disturbed ( mai ales melod. Stricken ), muse, acdc, bullet for my valentine, mettalica, rammstein, foo fighters, slipknot, papa roach, earlyrise (1 of my favorites ), the fall of troy, limp bizkit sau poate chiar cargo (romaneasca)