| jyna a întrebat:

Ce ai de facut ca sa devii cantaret?
Din ce castiga un cantaret si cat? Si ce trebuie sa plateasca?

5 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Cantaretul castiga din concerte, sau depinde unde este chemat. Plateste ca orice om. Ma gandesc ca ar trebui o facultate de muzica, daca este, habar nu am.

| iSwag a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este (nu este neaparat obligatoriu) sa termini "conversatoru' ", semnezi cu o casa de discuri, iti face o melodie fara absolut niciun sens, baietii o editeaza sa-ti iasa vocea cum trebuie, si gata.

| jyna explică (pentru iSwag):

Si persoanele care nu l-au facut, cum au ajuns vedeta tarii (neputand canta live la emisiuni mai vechi) facand altfel de "scoala"?

| iSwag a răspuns (pentru jyna):

Playback.

| iSwag a răspuns (pentru jyna):

Bine... alea (putinele, 2-3) care pot canta live, poate chiar au talent.