| mhg a întrebat:

Ce formatii rock stiti? NU vreau formatii gen Jonas Brothers, ca ala numai rock nu este.

Răspuns Câştigător
| nodeerskulls a răspuns:

Breaking Benjamin, Skillet, RED, si multe altele, depinde ce gen de rock cauti. Sunt unele formatii care o dau spre metal, cum ar fi Evanescence si Within Temptation, sau altele care o dau spre pop cum ar fi Simple Plan si Boys Like Girls; Paramore da inspre punk. Mai sunt si "clasicii", tip Led Zepellin, Guns N Roses Iron Maiden si Metallica.

Uite cateva linkuri:
http://www.youtube.com/watch?v=DWaB4PXCwFU
http://www.youtube.com/watch?v=6gcEyO-XqAw
http://www.youtube.com/watch?v=R8WhAfZphQQ
http://www.youtube.com/watch?v=gEgXDhiayz4
http://www.youtube.com/watch?v=Bkjv9SscotY
http://www.youtube.com/watch?v=oobDQ0vdm8M
http://www.youtube.com/watch?v=IbtzTcSfxHo

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Paramore, Bon Jovi, Mettalica, Iron Maiden, Linkin Park, Lordi, Aerosmith, Guns N' Roses, System of a down, Nightwish, Rammstein, AC/DC, Manowar, Slipknot, Nirvana, Judas Priest, Bullet For My Valentine, Pink Floyd, Evanescence, Cargo, Rolling Stones, My Chemical Romance, Led Zeppelin, Scorpions, Anathema, Black Sabbath, Marduk, Behemoth, Survolaj, etc.

Exista muzica rock de calitate. Comparabil cu alte genuri primeaza calitatea in acest gen muzical desi multi ar spune ca nu si spun ca rock-ul e aiurea. Gasesti si melodii extraordinare daca te risti sa cauti printre hard-metal. Multi asociaza rock-ul cu hard-rock si metal. Nu e chiar asa. Rock-ul presupune foarte multe stiluri. Fiecare are caracteristicile lui.

| Rukhsandra a răspuns:

Paramore, sunrise avenue, maroon 5, the rasmus ...nu stiu
eu pe astea le ascult big grin -nu e rock rock dar nici ca jonas brothers nu sunt happy

| medex3 a răspuns:

Iron Maiden
Linkin parca
Avril lavigne
Placibo

| คиค a răspuns:

Linkin parca si Green Day.

| mhg explică:

Va multumesc de ajutor! big grin Se pare ca am mai descoperit formatii care incep sa-mi placa.

| Pure.Sunshine a răspuns:

Aerosmith
Disturbed
ACDC
E. M. I. L.
Coma
System of a Down
Slipknot
Red Hot Chili Peppers
Korn
Good Charlotte
Guns 'N' Roses
Green Day
Him
Incubus
Metallica
Omul cu Sobolani
Placebo
Sum 41
Vita de Vie
Zebre
Bullet for my Valentine
Blink 182
Celldweller
Cargo
Evanescence
Limp Bizkit
Linkin Park
Marilyn Manson
Anti Flag
Lustra
In Flames
Luna Amara
NOFX

| Audrey. a răspuns:

Evanescence, H. I. M., Simple Plan [dar mai putin], Saosin[:X], My Chemical Romance [ca la Simple Plan]...

| multimoak a răspuns:

Immortal, Iron Maiden, Metallica, Nirvana, Ozzie Osbourne, Haggard(opera metal), Nickelback, Altar, Antharx, Rammstein, Frozen by fire etc... Sunt o groaza de formatii!

| anon2367534564396 a răspuns:

Sum 41, AC/DC, Metalica, etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rock-ul are o istorie de 60 de ani. Ce referi? Ca de la Elvis, Beatles, Cream, Zeppelin, Velvet Underground, pana la Cradle of Filth, Dimmu Borgir sau System Of A Down e cale lunga. Numai sa faci o lista cu nume celebre iti ia cateva pagini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani! si...deja vu, teleohone, yolanda-be cool, voxis vs dj andi-to the moon, tom boxer feat antonia- morena, mornig after dark (o canta timbaland ft soshy)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand Jonas Brothers sunt o trupa tare de ROCK si in al doilea rand nu sti nimic despre rock sau despre trupe esti praf. fara suparare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff laughing. Nimeni nu a zis Tokio Hotel. Bine, ei canta pop-rock. Dar canta bine love struck:X :ptongue

| jhonny_2304 a răspuns:

Eu ascult foarte mult System Of A Down.

| iannimation a răspuns:

Ia ceva bun de aici. In marea lor majoritate, raspunsurile pe care le ai primit pana acum sunt niste panarame. Depinde de fapt si de ce gen de rock asculti. Din punctul meu de vedere, Limp Bizkit, Rammstein, Linkin Park, Incubus si alti trasniti din genul lor, nici macar nu se numesc rockeri, si ceea ce canta nu se numeste muzica rock. La fel si punk, death, doom, black, gothic, alternativ, trash. Asta nu e muzica.

| AndreeaKami a răspuns:

Three Days Grace nirvana ac/dc nightwish skillet brokencycle scorpions..asta asc eu mareu:*:*