| Maia a întrebat:

Ce gen de muzica ascultati? Ascultati acel gen de muzica de dragul de al asculta sau credeti ca va reprezinta? happy

Răspuns Câştigător
| D-Anna a răspuns:

Rock in generallove struck si din ambele motive:X Nu numai faptul ca te reprezinta ci il simti in tot ce esti, te motiveaza, te ajuta il ai in sange (cel putin la me, din generatie in generatie). hai sa nu lasam muzica sa moara, rockul e probabil unul dintre cele mai vechi genuri de muzica, sa stii ca in trecutul mai apropiat manele ori nu existau ori nu aveau influenta, oamenii asculatu guns'n roses si modern talking.Si nu vorbesc asa de capul meu multi oameni in varsta sau intre 2 varste mi-au confirmat acest fapt si ca sa nu mai spun ca acum internetul e o sursa continua de informatie.

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

De obicei ascult muzica in functie de starea pe care o am. Nu ascult orice muzica, nu ascult neaparat ritmul ci cuvintele, sentimentele exprimate. Ma identific adesea cu melodiile pe care le ascult. Ascult cam orice gen muzical dar melodia trebuie sa merite, sa imi trimita un mesaj frumos.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Muzica ''folk'' este muzica sufletului meu. Muzica ne produce emotii placute, ne face sa fim veseli sau tristi ne ajuta sa traim, fredonand in gand sau cu voce tare melodii de neuitat.

| Andreea_8014 a răspuns:

In general ascult rock alternativ, metal.

| Andreea_8014 a răspuns:

Aa si nu normal ca nu il ascult de dragul de al asculta.ma reprezintawinking
In foarte melodii ce acel gen ma regasesc.

| deejayra a răspuns:

Trance... pur si simplu e dumnezeiesc.

| Malvina24 a răspuns:

Ascult orice gen de muzica pentru ca imi lplac toate! fiecare melodie trebuie sa aiba locul ei! depinde de starea in care ma aflu (sunt melodii care ma reprezinta, nu genuri de muzica)Eu zic ca daca toti ar incepe sa asculte orice gen de muzica lumea ar face un pas inainte(cu dreptul)

| Gabystelistu95 a răspuns:

Electronica, Techno, Hip-Hop.

| OanaG a răspuns:

House pentru. ca imi place:X

cami
| cami a răspuns:

Nu am un gen de muzica preferat, depinde de starea sufleteasca pe care o am. Acum vreao o LadyGaga, peste o ora imi place Nicu Palerul, dupa Guta, apoi Blondy, sau Talisman. Cred ca intr-o mica masura, toate ma reprezinta!

| sergiu a răspuns:

Progressive House, Deep House, Tech House, Minimal, Trance, Electro, etc happy
- o ascult pentru ca simt ca traiesc pe ea, nu pot sa explic sentimenul laughing

| Kate21 a răspuns:

Pop, rock, pop-rock

| poechce a răspuns:

Dance, pop, rock ( în mică măsură ). muzica aceea urbană, rock alternativ, pop rock, R&B etc

| Parisblue a răspuns:

House, de clubb:X hmm, chiar nu stiu dar cand o ascult simt ca uit de toaate grijile, imi plc ff mult sa asc in spec la party-urilove struck. si imi plc mult cranberrieslove struck

| Ella123 a răspuns:

Muzica ușoară, Străina, House și un pic Hip-Hop.
Ascult pentru ca îmi placehappy

| mrsolo a răspuns:

Hip-Hop, Rapp, House... imi place sa il ascult nu sa imi fac un stil de viata dupa genul muzical!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pop si R&B.Eu sunt dependenta de muzica. Nu pot sa traiesc mai mult de 10 ore fara muzica. Nu pot explica... e complicat.

| sabrinutza_6804 a răspuns:

Dance pop si rock cred ca ma reprezinta... in afara de rock