| PotcaPădurii a întrebat:

Ce melodii imi recomandati pentru playlist-ul facut pentru ziua mea? Inafara de Alice Cooper, ACDC, Aerosmith, Iron Maiden, Metallica, Deep purple, Pink floyd, Nirvana, Ozzy Osbourne, Bon Jovi, Iggy Pop, Rolling Stones, Guns´n´Roses, Motorhead, BlackSabbath, Nightwish, Linkin Park, Megadeth, Scorpions, Judas Priest, Queen, Led Zeppelin, Kiss, Europe(ati prins idea). Am facut playlist cu astea. Din pacate nu toti prietenii mei ascult rock(de fapt sunt cam singura care asculta) si habar-n-am ce melodii as putea pune la o petrecere.

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Sincer eu zic că formațiile ăstea-s perfecte. Adică chiar dacă nu el place rockul și nu ascult în general e ziua ta de naștere, nu a lor și în plus melodii gen Crazy crazy nights n-au cum să nu-ți placă.
Ce te-aș sfătuii eu e să alegi doar anumite melodii de la formațiile ăstea care se potrivesc mai mult pentru o petrecere, adică nu prea merge să pui A tout le monde sau November rain la o petrecere, adică mie mi-ar plăcea dar ălora care vor să danseze le-ar trebui ceva mei energetic gen Smells like teen spirit, Fuel, She shocked me all night long și melodii de genu.
Adică cât timp ști să alegi melodiile nu cerd că mai contează că-s rock.
A da și System of a down, merge perfect la o petrecere, mai ales melodii ca B.Y.O.B, adică au un stil nebun care te energizează.

10 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Pai le poti alege pe urmatoarele,iti dau doar mai ritmate,care sa mearga la o petrecere:

Rammstein: Sehnsucht, Links234, Du Hast,Du Riechst So Gut
Muse: Bliss,Histeria,Suppermasive Black Hole
System of a Down: Cigaro(devil),Vicinity of Obscenity,Violent PornograpHi
Truda: Iara-i binye,Niy foame, Tzypa-tye pe linoleu
GNR: Paradise City, Welcome to the jungle

| Crisis a răspuns (pentru Dumnezău):

Sau Buckstabu laughing
Sa stii, fetele s-ar bucura de clipul ala din '98 cu Buck Dich, ala live din Berlinlaughing
Si baietilor le-ar placea Pussy [bine, si fetelor, cel putin mie-mi place clipullaughing].

| Dumnezău a răspuns (pentru Crisis):

Hmm,crezi ca o Till o are chiar asa mare ca chestia aceea umpluta cu lichior din 98'? Buckstabu nu cred ca ar face pe nimeni sa tresara daca i l-as da tradus, desi e unul din cele mai bune de pe LIFAD.Hehe,tin minte ca Pussy a fost lansat inainte de albumul propriu zis si il ascultam cu video doar in conditii de maxima siguranta. laughing

Zi tu ca nu l-ai rapi pe Richard vreo doua zile pentru placeri lumesti(desi ar cam fi pedofilie)! laughing

| Crisis a răspuns (pentru Dumnezău):

Ma, si pe Richard [cine dracu nu l-ar rapi pe Richard, sa fim seriosi?! laughing], dar Schneider e preferatul meu, pe el "l-as lua" laughing "day dreaming"

| Bogdanux a răspuns:

Mai baga niste Dio, Helloween, Gamma Ray, Anthrax, Def Leppard, White Lion, Whitesnake, Hammerfall, Yngwie Malmsteen, Steve Vai, Kamelot, Uriah Heep, Survivor, Accept, Tesla.

| Crisis a răspuns:

Rammstein sunt perfecti, perfecti la o petrecere, crede-ma! Pune niste melodii de la ei, n-o sa regreti.

| Dumnezău a răspuns (pentru Crisis):

Pune-le tu unora,indiferent de preferinte, la o petrecere Pussy, Buck Dich sau Bestrafe Mich. Oare care ar fi reactia? laughing

| WhiteWolf7 a răspuns:

Ai putea sa mai adaugi Dope, Disturb, Death,Candlemass, Pentagram, Cathedral, ...sunt multe, iar Candlemass, pentagram si Cathedral, canta doom metal, daca nu stii ce-i aia, e un gen oarecum lent si foarte apasat pe instrumente, iar daca nici acum nu intelegi, stilul isi are originea in primele materiale Black Sabbath.Ar mai merge un Dio, Steve Vai, Whitesnake, Manowar.ai de unde alege.

| EllaKP a răspuns:

Pentru Bon Jovi stiu eu cateva melodii care cred ca pot folosite la ziua ta, nu stiu engleza, dar sper sa-ti fie bune.
Hey God,
Have a Nice Day,
Livin' On a prayer,
You Give Love a Bad Name,
Superman Tonight,
No Apologies,
Unbreakable,
I Am,
This Is OurHouse.

| GrellSutcliff a răspuns:

Lady gagalaughing)