| paulnunu a întrebat:

Ce melodii noi rock nu sataniste sunt in romana?

Răspuns Câştigător
13 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Melodii rock sataniste rolling on the floor, mai sunteti multi ma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exprimarea ta lasă de dorit, dar fie...
Melodia mea preferată în limba română e asta :
http://youtu.be/0y-bbtYaY_c
Şi asta, pentru instrumentaţia aia genială :
http://youtu.be/3I2OsZuBJfw

Şi nu. Niciuna dintre ele nu este pentru satanişti.

Pe lângă Bucovina, poţi asculta Trooper, Truda, Negură Bunget, Cargo, sau Phoenix. Alternosfera sunt moldoveni. Ăstea îmi plac mie. Nu prea m-am sinchisit să caut alte formaţii româneşti. Deşi ar trebui. Chiar dacă nu este promovat, rock-ul românesc este foarte bun.
Ar mai fi şi Marţolea, dar nu cred că îţi va plăcea, că e black metal.

| RockNbeer a răspuns (pentru anonim_4396):

In afara de Truda, Truda as pitici, atleti, satanisti, penticostaliwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru RockNbeer):

Mie îmi plac. Mi se par prea buni ca să nu fie ascultaţi.

| RockNbeer a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt cei mai buni din Romania, si merita ascultati, dar nu de ori cine. specimenu asta care a pus intrebare nu prea cred ca o sa poata intelege el ceva laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RockNbeer):

O să înţeleagă că suntem o ţară a pupătorilor de moaşte. Măcar atât.

Apropo. Cum pot fi Truda şi satanişti şi penticostali? Că parcă penticostalii sunt de partea lui God.

| RockNbeer a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.youtube.com/watch?v=37NlFI-cJuU uite aici..nu mai tin minte minutu.dar era pe la jumate
Noroc cu video-urile de dinaintea piesei, ca altfel m-as mira daca ar intelege :))

| anonim_4396 a răspuns (pentru RockNbeer):

"Românii sunt obişnuiţi cu concertele Holograf - Bună seara prieteni! ". laughing
Faza cu penticostalii e pe la 7:30. Am înţeles acum la ce se referă. Mulţumesc pentru clip.

| Zeflemitoarea a răspuns:

Cică,, melodii noi rock nu sataniste".
Mori, băi!

| ThatWeirdFuck a răspuns:

Nu prea exista melodii sataniste in romana. Incearca ceva de la Cargo sau Negura Bunget.

| splitt a răspuns:

Nu cumva vrei house? ca numa aia vor melodii noi, sa moara valoarea mea de nu!