| Flory200 a întrebat:

Ce melodii (pentru chitara acustica) care se canta cu acorduri imi puteti recomanda? Cu acordurile de baza( G, C, D, Em, E, Am, F) si bataie simplabig grin

Multumesc anticipat!:*

P.Sbig grinau >funda:

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Încearcă "Take me home, country roads", prima piesă în engleză învățată de mine.
Sau dacă știi barre, poți încerca Toothbrush de Brad Paisley, Country Boy de Alan Jackson sau alte melodii country.

| Flory200 explică (pentru Duucu):

Multumesc! Sunt incepatoare si nu ma stiu prea binelaughing La "Country roads" ce bataie este?big grin JJSSJS? big grin
Multumesc anticipat!happy

| Duucu a răspuns (pentru Flory200):

Nu,e un truc.Prinzi coarda cea mai groasă, coarda E, iar apoi dai cu bătaia JSJS pe celelalte corzi, în timp ce ții acordul.

| Flory200 explică (pentru Duucu):

Ok. Multumesc mult de tot!big grin

4 răspunsuri:
| Flory200 explică:

Multumesc, dar stiu site-urile acestea. Eu vreau melodii pentru ca nu mai am nici o idee ce melodii sa cautlaughing