| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre rockeri și metaliști?

14 răspunsuri:
| William a răspuns:

Oameni de treaba.

| T0T a răspuns:

Fiecare cu ce îi place. Am alte criterii pe baza cărora îmi formez o părere în legătură cu o persoană.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Ce parere sa am? Si eu ascult melodii de la Starset, Skillet si Linkin Park din cand in cand si nu sunt rocker.

Unele melodii sunt un pic exagerate si ma obosesc dar altele sunt chiar faine, imi plac foarte mult.

Gusturile difera de la o persoana la alta. Ce parere sa am despre ei? Una oarecum indiferenta, asa cum am fata de majoritatea oamenilor pe care nu apuc sa-i cunosc. Sunt si ei oameni, au si ei preferintele lor in materie de muzica asa cum si eu am preferintele mele.
Cine sunt eu ca sa-i judec? Fiecare cu ce-i place.
O zi placuta in continuare!

| LePotato a răspuns:

Oameni si ei, no?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt oameni de toate felurile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Satanistii dracu.

| forthewicked a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper că nu vorbești serios.

| anonim_4396 explică (pentru forthewicked):

Arat eu ca si cum as vorbi serios? Just look at me!

| forthewicked a răspuns (pentru anonim_4396):

Nulaughing

| Dragosdoar a răspuns:

Unii imi plac, alti nu

| Ionutza2012 a răspuns:

Fiecare cu gusturile lui, nu ii judecam dupa muzica pe care o asculta

| MayhemChimera a răspuns:

Hey.Eu sunt rocker și eu am respect pentru oricine asculta acest gen de muzica deoarece știu ca asculta muzică de calitate.Cei care asculta genuri extreme sunt cei mai ok și de obicei cu ei na înțeleg cel mai bine deoarece cei care asculta doar heavy, power, speed, de obicei ma condamna ca de ce ascult 'satanismele' alea laughing. Unii sunt super de treabă, alții se cred superiori, asta e cel mai enervant lucru.Ție cred ca iti place rockul.De ce?

| forthewicked a răspuns (pentru MayhemChimera):

De ce îmi place rockul? E prea mult de scris, dar voi zice pe scurt.

Păi, pentru început, eu am crescut de mică cu muzica rock, în special rock clasic. Apoi, când am avansat în vârstă am început să ascult și alte subgenuri ale rockului, dar și metal. Eu apreciez foarte mult genurile acestea muzicale pentru că mereu versurile au un mesaj (dacă asculți cred că nu mai trebuie să vorbesc despre asta pentru că știi și tu cum stă treaba aici), iar instrumentalul este foarte complex.

Această muzică are o bază de fani foarte unită, care își susțin muzicienii preferați cumparându-le albumele, lucru cam rar în scena mainstream. Muzica promovează independența, libertatea, unitatea, ridicarea peste cei ce ne judecă, care sunt orbiți de plăcerile si aparențele lumii in care trăiesc.
În același timp este si educativă, existând formații care interpretează cântece si dedică albume celebre evenimentelor istorice.

Oricum muzica rock/metal nu se compară cu muzica asta comercială, care conține doar vreo 4 versuri, 5 refrene și în care se repetă de 20 de ori cuvântul "Love" sau mai știu eu care.

Oricum eu nu ascult doar aceste două genuri muzicale. Ascult și jazz, blues, soul, folk și indie.
Eu nu sunt în măsură să îi judec pe alții după genul de muzică pe care îl ascultă, am alte criterii după care îmi aleg prietenii, dar trebuie să recunosc totuși că majoritatea dintre ei ascultă rock.
Btw am observat că majoritatea rocerilor/metaliștilor pe care i-am cunoscut sunt forte oke și de trebă, dar și pe mine mă enervează la culme cei care se cred superiori.

În concluzie, îmi place muzica rock/metal pentru mesajul transmis, instrumental și pentru sentimentele transmise. Adică no, degeaba asculți muzică dacă nu te face să simți nimic laughing.

\m/

| Mădă_Mădălina_1998_R8rQ a răspuns:

Îmi plac, dar în general gusturile nu se discută, fiecare are genul său de muzică pe care îl ascultă