| sokey a întrebat:

Ce parere aveti de muzica Rap?
Dar de muzica Reggae?

Răspuns Câştigător
| AlexDNK a răspuns:

O muzica pe gustul meu.Din care mie personal imi place sa imi fac foldere cu melodii in functie de starea pe care o am.Rap-ul poate fie agresiv de dragoste de motivare de petrecere...Reggae merge super la drum in masina sau cand ma simt bine si linistit.

16 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Îmi place rapul. Îmi place când e produs cum trebuie. Îmi place când se trece peste clișee și se face ceva interesant.
http://www.youtube.com/watch?v=CRHyBwNtkLA
http://www.youtube.com/watch?v=m5vw4ajnWGA
http://www.youtube.com/watch?v=vz2KSKxRRlo
Dope, mah niggu.

M-am plictisit de Marley și tot ce-am auzit din reggae sună ca Marley.

| Sociopat a răspuns:

Aiurea ca lumea,, asculta,, reggae doar pentru ca e asociat cu drogurile si acum sa fii un,, drogat,, e foarte la moda.La fel si despre rap/hip hop. Mici wannabe gangsta care se,, drogheaza,, viceroy la bucata si dau din cap aproband toate,, adevarurile,, despre care vorbeste Chimie, Dragonu' sau mai stiu eu care.Decat sa asculti pentru imagine mai bine nu asculti.

| sokey explică (pentru Sociopat):

Exact. Eu unul nu fumez nu ma droghez. Iarba nu e drog puternic la fel ca tutunul si alcoolul e mai slab si mai sanatos. Da eu tot nu fumez nimic pentru ca stiu ca am plamani in dezvoltare. Ascult sa ma simt bine (Reggae) si sa mai aflu noutati si adevarul (Rap) ( http://www.youtube.com/watch?v=8yBKMi1rwSs ). Pace. One Love!

| mODIN a răspuns:

Rap-ul inseamna "smecheri" care vorbesc deci nu pot s-o consider muzica.Regaae e muzica de drogati.

| dracu14 a răspuns:

Rap ascult foarte des, reggae n-ascult decat pacha man

| LegionarulRoman a răspuns:

Rap-ul,muzica clasica si bizantina(adica bisericeasca) sunt singurele genuri care ascult.

Rap-ul este singurl gen care mai este capabil sa arate adevaratele porbleme ale societatii(daca anta cine trebuie).

Preferatii mei : Cedry2k,Dragonu',Carbon,Parazitii)in special cele educative), Raku, Stress, Haarp Cord

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reggae n-ascult, iar Rap-ul imi place intr-o mica masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi place rap-ul.
Reggae nu ascult.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Rap-ul nu prea imi place.Dar reggae-ul da.E o muzica relaxanta care vorbeste despre pace, iubire, respect si ca poti fuma cata iarba vrea **** ta laughing
Pe bune, eu asculthappy

| BîlcStefan a răspuns:

Muzica rap vorbeste despre problemele societati, aceasta muzica a luat nastere in ani '90 in ghettou-rile americane care erau lovuite in general de negri,rareori albi,erau oameni discriminati de societate si a hotarat sa se revolte prin muzica, care de altfel a si avut un mare scces, iar muzica regge este o muzica care vorbeste despre pace, iubire, o muzica placuta.

| Gabriel_Andrei_1996 a răspuns (pentru BîlcStefan):

Sau pot vorbi despre starile prin care treci atunci cand esti "afumat"

| BîlcStefan a răspuns (pentru Gabriel_Andrei_1996):

Make love not war, dar cand fumau iarba se transforma in make sex not war

| YourDeath a răspuns:

Rapul- preferatul meu :X Dar depinde de melodii... Adica ritmul si cum suna vocea rapperului, ca versurile nu prea ma influenteaza. Iar muzica reggae... heah, nu prea ma incanta

| DaianaSweeT a răspuns:

Imi place