| Dragosdoar a întrebat:

Ce parere aveti despre Brian May? Pentru cei ce nu-l stiu de acestia, a fost chitaristul din Queen.
https://www.youtube.com/watch?v=T3qqRZhWzDI

Pentru mine e egal cu Mercury cand vine vorba de talent. A scris hituri celebre precum ''we will rock you'' sau ''the show must go on'' si are si un caracter foarte sensibil si politicos. Cu toate astea,lumea pare sa-l vada numai pe Freddy In trupa,, desi ceilalti membri au depus mult efort in succesul trupei, dar dupa cum vad eu pare ca efortul asta trece cu vederea. Mai ar fi un exemplu bun aici gen melodia ''I want to break free'' unde majoritatea i-o atribuie lui fredy pentru ca era Bi, cand de fapt ea a fost scrisa de basisitul trupei John Deacon.
Voi ce ziceti? Parerea me este ca oamenii Ii trec prea mult cu vederea pe ceilalti membri.

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Majoritatea care au habar de Queen nu iti pot numi macar 3 albume, dar ce sa discutam de membri? Daca ne raportam la piesele lor cu adevarat ample si complexe, We Will Rock You si I Want to Break Free sunt doar niste manele.

| FreddieM a răspuns:

Îți ofer un singur răspuns despre opinia mea în legătură cu acest mare artist. Am bilete pentru următorul lui concert, în Anglia. A fost mutat din cauza pandemiei, dar se va tine la anul în primăvara. 1800 de lei m-au costat (doua). Cred ca e suficient ca să înțelegi stima și aprecierea care i-o port acestui minunat artist.
Cheers

| microsedd a răspuns (pentru FreddieM):

Ce-i drept si pe mine ma tot bate gandul sa imi iau bilete la Queen cu Adam Lambert tot in Londra ca numai concertele de acolo s-ar potrivi cu programul meu.

| FreddieM a răspuns (pentru microsedd):

Am bilete la concertul următor la Manchester. Și ca să-ți mai zic una, nu l-am ascultat niciodată cântând pe Adam Lambert. Chiar va fi o surpriza pentru mine. Dar nu-mi pasa, simpla prezenta a lui May și Taylor e suficienta pentru mine.
Cheers

| microsedd a răspuns (pentru FreddieM):

Nici eu nu l-am ascultat dar am auzit ca face o combinatie buna cu May si Taylor.
De aia si vreau sa merg atât ca trebuie sa planific bine alte chestii inainte sa iau biletele, ca apoi mi-ar parea rau sa nu pot merge si sa le vand mai departe.
I hope you'll enjoy the concert!

| FreddieM a răspuns (pentru microsedd):

Sunt nominale, nu cred ca le mai poți vinde.
Cheers

| microsedd a răspuns (pentru FreddieM):

Atunci dacă gen site-ul de unde vumpar nu ofera optiunea asta sa pot sa le vand mai departe nu am ce face. Mulțam fain de tips.

| FreddieM a răspuns (pentru microsedd):

Si vezi dacă poți supraviețui cu un singur rinichi. laughing
Cheers

| microsedd a răspuns (pentru FreddieM):

Lasă că vând din ficat că ăla se regenerează laughing))

| Dragosdoar explică (pentru FreddieM):

Wow,super tare. Chiar, ce aiurea ca s-a anulat pana In primavara. Mai sunt vaccinati 80% aia in UK. Pai sper sa se tina la primavara. May e o parte din queen, chiar daca fara freedy, e clar ca sunt incompleti

| microsedd a răspuns:

Bryan May ca si restul e un muzician bun. Lumea a stiut mai mult de Freddie fiindca el era mai excentric dar fara restul trupei Freddie nu ar fi ajuns la asa succes.