| NuMaContrazice a întrebat:

Ce parere aveti despre trupa Queen (cu Freddie Mercury) si de Queen cu Paul Rodgers?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Cand canta cu Paul Rodgers parca lipseste ceva, parca nici nu ar mai fi Queen. Nu se poate ridica la vocea lui Freddie. Dupa parerea mea Queen a murit cand Freddie a murit. Si asta pentru ca, in special, vocea lui dadea identitate formatiei. Fara el nu mai e Queen.

| NuMaContrazice explică (pentru sublime89):

Si in plus, nu stiu daca ai observat, dar si Roger si Brian nu sunt deloc incantati atunci cand canta impreuna cu altcineva decat Freddie.Cel putin Roger se uita tot timpul un pic urat la cantareti.Sau poate asa e el, dar cand canta numai cu Brian nu e asa.
Ai dreptate, Freddie a creat Queen si tot el da identitate trupei, dar si Roger, Brian si John sunt niste muzicieni extraordinar de talentati, doar ca talentul lui Freddie i-a cam bagat in umbra sa zic asa laughing
Pacat ca a murit inainte sa ma nasc, as fii foarte curios cum ar fi fost muzica din ziua de azi daca ar mai fi trait si acum.Dar unele lucruri nu se pot schimba, si el ramane mort...

| sublime89 a răspuns (pentru NuMaContrazice):

laughing N-am observat (nici nu m-am uitat foarte atentbig grin), dar e posibil.
Da, bineinteles ca cei trei au fost esentiali pentru Queen. Brian a scris multe dintre hituri cum ar fi Show Must Go On sau We Will Rock You, deci e clar ca ar fi fost cu totul altceva fara ei. Dar asa e cum zici, Freddie a avut un talent impresionant si a fost clar liderul formatiei. In timpul concertelor el facea toata atmsofera.
Da... Eu am avut 2 ani cand a murit, si m-am gandit si eu cum ar fi daca l-am vedea si-n prezent pe Freddie Mercury in viata si cantand. Ar avea vreo 67 de ani, deci ar mai fi putut canta, asa cum si cei de la Rolling Stones mai canta si la 70 de ani. E clar ca ar mai fi avut multe piese memorabile, si muzica din prezent ar fi fost mai bogata.

| Teardrop a răspuns (pentru sublime89):

Exact. Freddie era sufletul şi inima trupei Queen.

7 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Pe Freddie Mercury nu o sa-l intreaca nimeni niciodata.

| Wøodenpints a răspuns:

N-ai cum sa-l înlocuiești pe Mercury. Nimeni nu poate.

| Sociopat a răspuns:

Nu mi-au placut niciodata insa merita tot respectul.Nu stiu dar personal ma enerveaza cand aud atatia oameni care il pupa in popou pe Freddie M mai ales atunci cand acei oameni nu stiu decat de,,we will rock you,, si,, we are the champions,,. Legat de Queen cu Paul R n-am ascultat insa, evident, citand populatia Terrei,, nu este la fel de bun,,.

| Teardrop a răspuns:

Queen fără Freddie Mercury nu e Queen. El era sufletul trupei. Mi se pare că orice alt vocalist ar trece din când în când pe la Queen, nu cântă, într-adevăr cu Queen, ci aduce doar un omagiu celui care a fost una dintre cele mai mari voci ale lumii.