| GabiGabrielle a întrebat:

Ce s-a intamplat in Aurora Luni, Marti si Miercuri.

Răspuns Câştigător
| HypnoticPoison a răspuns:

A avut loc o revolta la inchisoare in care l-au obligat si pe Lorenzo sa evadeze. El a hotarat dupa ce l-au scos din inchisoare (l-au bagat intr-o masina cu forta) sa o caute pentru a-i cere ajutorul pe Angela. A ajuns la ea acasa si acesta l-a ajutat, I-a curatat rana si a ramas sa doarma la ea acasa.A doua zi de dimineata fostul sot al Angelei a venit la ea acasa si l-a gasit pe Lorenzo acolo doar in halat de baie deoarece Angela ii spalase hainele. Fostul sot crede acum ca Lorenzo este amantul Angelei totodata amanintand-o pe aceasta ca va face tot posibilul ca Lorezno sa ramana in inchisoare,el fiind noul procuror al cazului. Intors la inchisoare Satana si unul din gardieni vor sa il omoare pe Lorenzo facand sa para ca s-a sinucis dar pe cand sa il spanzure( aceasta era metoda) Loenzo se trezeste si fuge fiind salvat si de un gardian care la cererea Angelei il va proteja pe Lorenzo.
Vicky si-a recuperat memoria uitand ce s-a intamplat in ultimul an din viata si clipele frumoase traite alaturi de Martin. Totusi da semne de ameliorare a bolii deoarece fiind prezenta la repetitiile de la teatru isi aminteste un dans. Martin ii pune la dispozitie o psihiatra pe nume Clara, sora Angelei.
Cesar si Blanca sunt tot despartiti ei tachinandu-se reciproc ca de obicei.
Gustavo se impaca cu Natalia si petrec o seara romantica.
Christian se saruta cu Clara, el crezand ca este si prostituata deoarece o intalneste noaptea intr-un club de streaptease (ea avand grija de un pacient). Totodata Christian descopera minciuna Catalinei cu ajutorul lui Federico care o inteapa pe Catalina cu un ac ea ridicandu-se din scaunul cu rotile. Ca urmare Chris se impaca cu Pasion iar Federico devine impresarul lui Pasion dupa ce a demisionat de la Catalina.
Cam asta e ce s-a intamplat, sper ca te-am ajutat. Daca vrei sa ma intrebi ceva legat de telenovela poti sa imi tr mesaj deoarece ador telenovela aceasta si m-am interesat ...stiu cam totlaughing tongue