| doesntmetter a întrebat:

Ce semnifica dimensiunea chitarei? Cum aflu dimensiunea unei chitare si cum ii aleg o husa in functie de asta?

3 răspunsuri:
| SuciuFlo a răspuns:

2/4 inseamna chitara mai mica, este pentru copii, iar cea 4/4 sunt cele de marime standard, iar chitarele electrice au cam aceeasi masura, gatul este la fel. intra pe www.soundcreation.ro si poti sa vezi acolo oferte si de toate, iar daca ai nelamuriri poti sa-i suni si iti explica, is foarte amabili, eu de acolo am 5 chitare pana acum

| doesntmetter explică (pentru SuciuFlo):

Exista si 3/4?

| SuciuFlo a răspuns (pentru doesntmetter):

Teoretic da, dar nu am vazut asa chitara, dar la ce te intereseaza? vrei sa inveti sa canti sau sa-i iei una copilului?