| Heart2014 a întrebat:

Cine a castigat Eurovizion 2012?

Răspuns Câştigător
| gabiforstory a răspuns:

Uhm...Noi am iesit pe 11 sau 12 crying Iar Suedia, cum "a prezis" EurovisionSongContest, a castigat.
Asta e! Pe locul 2 au iesit babutele din Russia, cu dansul lor.Clasamentul sta in felul urmator :
1. Suedia 372 (vezi cum a cântat Loreen în finala Eurovision 2012, aici)

2. Rusia 259

3. Serbia 214

4. Azerbaidjan - 150 puncte

5. Albania - 146 puncte

6. Estonia - 120 puncte

7. Turcia - 112 puncte

8. Germania - 110 puncte

9. Italia - 101 puncte

10. Spania - 97 de puncte

11. Moldova - 81 puncte

12. România 71 puncte

13. Macedonia 71

14. Lituania 70

15. Ucraina 65

16. Cipru 65

17. Grecia 64

18. Bosnia 55

19. Irlanda 46

20. Islanda 46

21. Malta 41

22. Franţa 21

23. Danemarca 21

24. Ungaria 19

25. Marea Britanie 12

26. Norvegia 7
Fundita puppy dog eyes?

5 răspunsuri:
| Elena97M a răspuns:

Nu se stie insa ca o predictie ar fi Suedia.

| PisyKiss a răspuns:

Vrei sa zici semifinala 1. Nici eu nu stiu. M-am uitat pana la Mandinga

| gabiforstory a răspuns:

Ei bine finala va fi Sambata, saptaman aceasta, adica peste 2 zile, si va avea loc in Azeirbaijan.O melodie de a noastra s-a calificat, si anume, Mandinga-Zaleilah.Deci nu exista deocamdata un castigator, Sambata e semifinala, sa tinem pumnii lui Mandinga happy!

| gabiforstory a răspuns:

Imi cer scuze, la comentariul anterior am scris o data Finala, iar o data Semifinala, insa de fapt nu sunt prea sigur daca este Finala sau Semifinala, insa sunt destul de sigur ca Sambata este finala! fundita?puppy dog eyes

| Blabla76 a răspuns (pentru gabiforstory):

Sâmbăta este finala.si azi e semifinala 2 din câte știu.