| PionInJoculVietii a întrebat:

Cine credeti ca va castiga finala Eurovision 2013?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Presupun că Luminiţa Anghel (deşi nu mă încântă melodia).

Nici anul acesta nu avem o piesă cu adevărat spectaculoasă. Nivelul general e destul de jos.

Se pare că artiştii serioşi nu prea mai iau acest concurs în serios, preferând să privească de pe margine, şi e de înţeles. Trist însă că România nu are cine să o reprezinte, aşa cum ar fi meritat, pentru că talente avem şi, rar ce-i drept, se mai face şi muzica bună.
Dar concurenţii şi potenţialii concurenţi (inclusiv compozitori, textieri, instrumentişti şi restul) nu mai sunt motivaţi şi nu dau din ei tot ce pot (în orice caz nu pentru Eurovision).

O să participăm şi anul acesta doar de dragul de a participa.

5 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Cred ca Leonte. Oricum nu conteaza, toate piesele sunt slabe...

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
piesele sunt asa cum sunt, avand in vedere ca Luminita a mai fost la Eurovision si a facut o figura frumoasa si un loc de cinste, as vrea sa ajunga tot ea si anul asta, poate canta live destul de bine si poate poate va face iar o figura de top, acum vom vedea pe 9 cine va lua finala..ma bazez si votez pentru Luminitahappy
O primavara frumoasa sa aihappy

| PionInJoculVietii explică (pentru caramela):

Intr-adevar, Luminita are sanse, dar am auzit multe alte persoane vorbind despre faptul ca Narcis Iustin Ianau ar fi marea noastra sansa pentru ca are o voce unica.Ei, vom vedea noi.

| fadnox a răspuns:

Am o colega care s-ar spanzura daca nu castiga Maria-Sa Leonte

| dyana200311 a răspuns (pentru fadnox):

Si eu tot cu el tin