| Agapimu a întrebat:

Cum as putea face sa fac niste versuri rap faine? Ca tot ce-am facut pana acum nu prea mi-a iesit unele versuri. Stiti voi un site? Sau cum pot sa fac sa am niste versuri rap calumea?

Răspuns Câştigător
| MICROice_2936 a răspuns:

Aici ai niste versuri de-ale mele : You, am revenit cu un nou hit
Sunt in banca la ora de romana
Scriu si citesc pentru o saptamana
Bunicul mi-a murit 2 zile am lipsit

Mia fost greu sa aud asemenea vesti
Dar asta e, Acum esti cu' nu mai esti
... Plang si citesc versurile mele
Ceva bun o sa iasa din ele...
In a doua parte sunt la matematica
Scot o foaie si un pix si o foarfeca
Nimeni nu mai este linistit

52 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Imporant e sa fii creativa, sa vorbesti din inima.

| shadovv a răspuns:

Mai fa, ca nimanui nu i a iesit din prima.

| rapidista a răspuns:

Dati drumul la imaginatie, daca n-ai degeba incerci pentru ca n-o sa-ti iasa niciodata...

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

Poftim niste pasi simpli:
1) Gandeste'te mai intai la subiect
2)Alege subiectu :))
3)Gandeste'te la un mesaj
(Ex. Subiect: Romania, Mesaj: Cum ai vrea sa fie, sau cum vezi tu lucrurile)
4) Incepi sa compui versurile
5)In legatura cu, poti sa pui rime facute de tine, sau daca nu iti vine nici o rima cauta aici: http://www.spunetiparerea.ro/dictionar-de-rime/cauta-rime.php
NoRoC!

| xyz119 a răspuns:

Hey! Uite aici niste versuri, facute de mine, de unde te poti inspira :) : http://marele-nimic.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune aici niste versuri.

| Robert_Groza_1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asculta bine rimele sunt numai de mine.
Rimele le faci cand ai imaginatie acum le folosesc sa ies din situatie.
Am 12 ani sunt diferit de tine, imi curge imaginatia ca un rau imi fine.
As vre sa iti sp ca imi place rapul dar sunt cam mic.Al tau care-i sfatul?
Acum team lasat.Pace fratiuare. Daca tia placul scrie si fii tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti drumu la imaginatie, si vorbeste din inima din inima daca nu faci asta n-o sa iasa niciodata bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista site`uri pentru a scrie versuri...

le simti, le gandesti, le pui pe hartie... in esenta pura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa`ti frau liber imaginatiei.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa`ti frau liber imaginatiei.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bag pe net si ma gandesc da da eeee asa e vaita asata de **** sarac unu nu are timp sa piarda ca celalat nu are netu si eu imi bag pl in el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soro Dj Tomykz te poate ajuta... uite aici id meu o sa te ajut cu mare placere roby_abc id meuwinkingPWP la toti pace la voi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca singur si o sa vezi ca o sa iti iasa
... daca nu iti iese intra pe www.versuri.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te in trecutul tau. Ia un pix si o foie si scrie ce suferinte ai avut. ce faceai in momentele alea te uitai pe geam plangeai ce faceai tu.si baga rima si versuri adevarate din viata ta.
Iti recomand sa incepi sa scrii despre viata ta si o sa-ti vina rima big grin

uite o rima care am facut-o prima oara.
Stateam in pat si ascultam rap.si ma gandeam la o persona care ma ranit...

Si am scris asa:

Stau intr'un colt de pat si incerc sa ies din iad, ascult muzica lu 50 Cent Tupac si imi da forta sa ies din accest iad.

Sa intamplat ca in acel moment ascultam 50 Cent si TuPac si mi-a venit in cap asta big grin

Vezi incearca si tu sa faci.

Hai Bft si sper sa reusesti sa iti duci visul la capat.

By MarcuS.Aly

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trage pe nas!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamn ca nu ai imaginatie...incearca sa o dezvolti si mai ap[oi vei vedea rezultatul

| carabinierr a răspuns:

Ciumidesles un "1" si sa vezi versuri ce iti ies mai rau ca un dex gasesti cuvinte ti se leaga totu` in mine!

| CavalerulDreptatii a răspuns:

Ce scriu mai jos poate sa fie luat de oricine le fac sa fie "furate" de toti cat mai repede.

Bun, de abia m-am trezit, mi-e inca greata
Langa mine-n pat e o blonda si o creata,
Una e glumeata, alta inca doarme,
Ca nu i a mai lasat nimeni atatea urme,
Vezi glume, fci spune, stii ca te bat pe bune,
Iti dau un pumn de sting lumina si te simti ca pe carbune

winking

| boghi98 a răspuns:

Rap-ul e un subiect greu de abordat
Pentru necunoscatori e cam ciudat
Eu zic sa lasi pixu si foaia de-o parte
Si sa te-apuci de freestyle frate.

| TofanRobert a răspuns (pentru boghi98):

POt lua eu versurile astea te rog?

| boghi98 a răspuns (pentru TofanRobert):

Le-am facut pe loc incearca si tu sa le faci pe ale tale, dar daca nu ai imaginatie le poti lua...

| IamTheDevil a răspuns:

Salut, uite aici o pagina care te-ar putea ajuta www.facebook.com/ConsumatorDeRap

| MihaiMihăiuş a răspuns:

Pai.fii atenta.joacate cu metrica.fii atenta la niste versuri facute de mi
ne.defapt ti le fac acum pe moment.ok
Totu e simplu.Deci asculta bine.E vorba numa despre tine. Daca vrei sa compui rime bine legate.Cauta in minte.Nu te prosti cu "Nu te supara frate!".Asa am inceput si eu.Si asa va fi mereu.Fiecare o ia de la inceput.Scrie din trecut.A fost simplu.Cred ca nu prea au iesit.Le-am facut repede.Dar totusi nu m-am grabit.HaHaHa,este pentru tine.HaHaHa,ce glume am in mine! vezi? este simplu

| dcaaasss a răspuns:

Uite aici :
Care e numele? : vreau sa stiu!
Numele meu e important, doar daca stii sa il citest ca pe un numar par, nu e impar e dcaaasss pentru cei nu stiu aceste litere nu sunt la nimereala
Sunt tot ce vrei sa stii despre mine
Viitor trecut prezent si tot ce inseamna ritm
Am o inima 2 plamani aer cat vreau si rime bune minte ca un criminal fara crime ca o arma fara munitie ca un lup fara dinti gheare blana si simturi ascutite, Sunt aici sa iti spun ca in viata nu conteaza ce vrei si ce stii,
In viata conteaza ce ai furat
Nu ce ai invatat si stii?
Degeaba incerci sa iti arati adevarata fata
Ca e tot o minciuna neinteleapta
siii nu poti sa fi un om oarecare
Fiindca nu ai nimic intre picioare
Te intrebi oare de unde stiu?
Te-ai fotografiat cand faceai pisu ca toti acesti copii
Care baga in el tot felul de chimicale, de prafuri combinate cu substante nucleare, treburi nasoale... Distrugatoare de vieti normale
Si nu inceta sa crezi in tine chiar daca am bantuit mai multe rime iti raspund acum pe t p u fiindca vrei sa stii si tu cum e cand ai invatat sa pui un vers pe foaie cu un ritm aliniat
Trebuie sa fii singur
Sa ai incredere in tinE
Sa nu te increzi in nimeni!
Sa fi doar tu si un beat fara numE!
Anonim frate ca asa trebuiE

Daca ai inteles aceste rime
Incrucisate aliniate combinate
Stii si tu ca aceasta strofa are rime imperechiate
Si nu poti sa faci ceva oare carE
daca nu ai incredere in tine fratioarE
Am repetat acest "E" pe final deja de 6 ori fara incetarE
Si vad ca si a saptea oara nu s-a oprit si stii ceva nu poti inceta cand inima iti bate odata cu bassul din muzica care o dedici vietii tale!

BAu

| zumze a răspuns:

Fii atent/a. Iti las un id. E mult de explicat.Nu pot aici.
teddy_04_teo
Astept sa vorbim. E mult de spus.

| Sh0kw0W a răspuns:

Asta mi-a venit acum :
Rapul meu e simplu,
Mai mic de cat un timbru,
Dintr-o carte,
Ascuns intr-un colt,intr-o parte,
Pe care nici nu o visai,
Si nu iti doreai seama ce doreaai,
Te abonai la canale,
La care invatai chestii,accidentale,
Pe care nici nu doreai sa le stii,
Cum ar fi...
Ar trebuii sa fac copii?
Daca asta pare ciudat,
Tine cont, e adevarat,
Trebuie sa ne inmultim,
Nu fi derutat,
Asta-i viata si trebuie s-o urmezi,
Sooo,nu e bine sa fumez?
Nu, nu e bine,
Ramai cu bine,
O sa ajungi in iad,
Prost baiat,
N-o sa fii niciodata talentat,
Deloc ca mine, am rime in sange,
Nu fi suparat, hai nu plange!
Doar am glumit! Sau poate nu.
Ai ajuns o "vaca", i-a zi "muuuu"

| YoungWezzy a răspuns:

laughing) alex. dwayne93 id

| maxiRapperul a răspuns:

Da-ti frau liber sentimentelor, iar rimele vor veni de la sine

| UngureanuRobert a răspuns:

Prietena ta mi-a supt p****
Si tu dupa ai sarutat-o
Tu inca iti dai l*** la poze cu ea
In timp timp ce ea la p**** mea, isi apleaca capul
Ia-o ca pe un sfat sau, ca pe ce vrei
Toate femeile tale is doar c**** de 2 lei.

| hbs22 a răspuns:

Iti fac eu versuri. dar contra costhappy mi-a dat Dumnezeu, posibilitatea, sa stiu sa fac versuri destul de tari, si inteligente, exact ce iti trebuie in raphappy