| Agapimu a întrebat:

Cum as putea face sa fac niste versuri rap faine? Ca tot ce-am facut pana acum nu prea mi-a iesit unele versuri. Stiti voi un site? Sau cum pot sa fac sa am niste versuri rap calumea?

Răspuns Câştigător
| MICROice_2936 a răspuns:

Aici ai niste versuri de-ale mele : You, am revenit cu un nou hit
Sunt in banca la ora de romana
Scriu si citesc pentru o saptamana
Bunicul mi-a murit 2 zile am lipsit

Mia fost greu sa aud asemenea vesti
Dar asta e, Acum esti cu' nu mai esti
... Plang si citesc versurile mele
Ceva bun o sa iasa din ele...
In a doua parte sunt la matematica
Scot o foaie si un pix si o foarfeca
Nimeni nu mai este linistit

52 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune aici niste versuri.

| rapidista a răspuns:

Dati drumul la imaginatie, daca n-ai degeba incerci pentru ca n-o sa-ti iasa niciodata...

| Bacemi a răspuns:

Imporant e sa fii creativa, sa vorbesti din inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti drumu la imaginatie, si vorbeste din inima din inima daca nu faci asta n-o sa iasa niciodata bine...

| sada a răspuns:

Ca sa faci versurii trebuie sa te uiti in jurul tau
de exemplo cum ai vrea sa fie lumea din jurul tau
gandeste primadata si fiecare gand il pai pe foaie chiar daca nu rimeaza hai pui legaturiile dupa ce ai gatat nijthe versurii
eu asa fac
merg pe strada si spon
ce fain ar fi daca as avea si eu o masina
sau cand nu am bani de tigari merg pe strada si cer tigara dde la lume de aicia iasa cateva versurii
bafta folosestetii propiile peripetii gandurii fapte si sentimente
te las cu pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista site`uri pentru a scrie versuri...

le simti, le gandesti, le pui pe hartie... in esenta pura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa`ti frau liber imaginatiei.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa`ti frau liber imaginatiei.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bag pe net si ma gandesc da da eeee asa e vaita asata de **** sarac unu nu are timp sa piarda ca celalat nu are netu si eu imi bag pl in el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soro Dj Tomykz te poate ajuta... uite aici id meu o sa te ajut cu mare placere roby_abc id meuwinkingPWP la toti pace la voi

| shadovv a răspuns:

Mai fa, ca nimanui nu i a iesit din prima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca singur si o sa vezi ca o sa iti iasa
... daca nu iti iese intra pe www.versuri.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te in trecutul tau. Ia un pix si o foie si scrie ce suferinte ai avut. ce faceai in momentele alea te uitai pe geam plangeai ce faceai tu.si baga rima si versuri adevarate din viata ta.
Iti recomand sa incepi sa scrii despre viata ta si o sa-ti vina rima big grin

uite o rima care am facut-o prima oara.
Stateam in pat si ascultam rap.si ma gandeam la o persona care ma ranit...

Si am scris asa:

Stau intr'un colt de pat si incerc sa ies din iad, ascult muzica lu 50 Cent Tupac si imi da forta sa ies din accest iad.

Sa intamplat ca in acel moment ascultam 50 Cent si TuPac si mi-a venit in cap asta big grin

Vezi incearca si tu sa faci.

Hai Bft si sper sa reusesti sa iti duci visul la capat.

By MarcuS.Aly

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trage pe nas!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamn ca nu ai imaginatie...incearca sa o dezvolti si mai ap[oi vei vedea rezultatul

| YoungWezzy a răspuns:

laughing) alex. dwayne93 id

| carabinierr a răspuns:

Ciumidesles un "1" si sa vezi versuri ce iti ies mai rau ca un dex gasesti cuvinte ti se leaga totu` in mine!

| maxiRapperul a răspuns:

Da-ti frau liber sentimentelor, iar rimele vor veni de la sine

| hammerOry a răspuns:

Pai,,,trebuie sa intelegi ca nu poti sa inveti cum sa faci versuri,trebuie sa le simti,gandeste-te la ce tisa intamplat,fa efortul de a gasi rime,si trebuie sa ai un ritm bun,,, eu asa fac si imi ies versurile, daca vrei sa vezi ceva din creatile mele... ory_ory_11

| hbs22 a răspuns:

Iti fac eu versuri. dar contra costhappy mi-a dat Dumnezeu, posibilitatea, sa stiu sa fac versuri destul de tari, si inteligente, exact ce iti trebuie in raphappy

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

Poftim niste pasi simpli:
1) Gandeste'te mai intai la subiect
2)Alege subiectu :))
3)Gandeste'te la un mesaj
(Ex. Subiect: Romania, Mesaj: Cum ai vrea sa fie, sau cum vezi tu lucrurile)
4) Incepi sa compui versurile
5)In legatura cu, poti sa pui rime facute de tine, sau daca nu iti vine nici o rima cauta aici: http://www.spunetiparerea.ro/dictionar-de-rime/cauta-rime.php
NoRoC!

| xyz119 a răspuns:

Hey! Uite aici niste versuri, facute de mine, de unde te poti inspira :) : http://marele-nimic.blogspot.com/

| MihaiMihăiuş a răspuns:

Pai.fii atenta.joacate cu metrica.fii atenta la niste versuri facute de mi
ne.defapt ti le fac acum pe moment.ok
Totu e simplu.Deci asculta bine.E vorba numa despre tine. Daca vrei sa compui rime bine legate.Cauta in minte.Nu te prosti cu "Nu te supara frate!".Asa am inceput si eu.Si asa va fi mereu.Fiecare o ia de la inceput.Scrie din trecut.A fost simplu.Cred ca nu prea au iesit.Le-am facut repede.Dar totusi nu m-am grabit.HaHaHa,este pentru tine.HaHaHa,ce glume am in mine! vezi? este simplu

| KrYMC a răspuns:

Poi.Gandeste la lucrurile din jur, ce se intampla, greutatile din viata. Uite cateva versuri ale mele : Am venit din filmele de actiune. Cele in care rapperi se lupta intre ei cu rime bune.Si am bagat si um pic de groaza.Pentru ca mananc MC's dupa-amiaza.

| Seby_RaCo_1994 a răspuns:

Eu zic:sa pui burta pe carte, ca sa ii dai pe toti pe spate. Vreau sa fii pe youtube nu pe facebook.O sa fii mai tare decat Spike, cand intru pe youtube vreau sa iti dau un LIKE.......sa stii ca te poti inspiraa din mai mult melodii.

| zumze a răspuns:

Fii atent/a. Iti las un id. E mult de explicat.Nu pot aici.
teddy_04_teo
Astept sa vorbim. E mult de spus.

| boghi98 a răspuns:

Rap-ul e un subiect greu de abordat
Pentru necunoscatori e cam ciudat
Eu zic sa lasi pixu si foaia de-o parte
Si sa te-apuci de freestyle frate.

| TofanRobert a răspuns (pentru boghi98):

POt lua eu versurile astea te rog?

| boghi98 a răspuns (pentru TofanRobert):

Le-am facut pe loc incearca si tu sa le faci pe ale tale, dar daca nu ai imaginatie le poti lua...

| Tiby_Borzasi_1995 a răspuns:

Timpurile totdeauna pleaca,
Eu ramân aici pentru o viata întreaga
din motiv ca am avut curaj
sa fiu naiv cu lumea întreaga,

Lumea ma crede un mare pierzator
dar vine timpul de-a demonstra în viata reala,
multa lume viseaza la o lume pacatoasa,
degeaba insista RAUL
Ca totdeauna binele câ? tiga? i nu Raul.
Vreau sa ma retrag în pace cu gândul pe m(o)arte/
Cu sufletul im-pacat de toate.

Sunt o fire rara prin faptul ca nu încerc
sa fiu ca alte persoane.Viata de pe pamânt
e o povara sufletului de haina.
Viata ne-a rezervat deja o palma
Ca timpul ne este restrâns sau poate încuiat?!

A? tept timpul din urma sa se împlinesca:
Din primi o sa devina ULTIMI.
Si din ULTIMI o sa devina primi primi
Ca asa este scris la uni.
Uite cateva versuri de alemele poate inspira big grin