| anonim_4396 a întrebat:

Cum de muzica din anii 70, 80 și 90 era atât de frumoasă iar muzica din prezent e prea comerciala?

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

90s my favs.
În prezent sunt folosite mult prea mult efectele, astfel încât orice afon poate deveni cântăreț și se pune accentul mai mult pe imagine și pe o melodie care prinde la majoritatea publicului, ci nu pe un echilibru între muzică și versuri de calitate.Dar sunt și în prezent destul de multe piese bune.

| Xox0 a răspuns:

E vorba de suprasaturatie. Inainte, muzica era arta. Se depunea efort in tot: in melodie, in versuri, in prestanta, in videoclipuri. In ziua de azi, oricine poate scoate o melodie.

| Ganderoaica a răspuns:

Fiindcă în prezent se caută doar ca muzica să fie catchy, să aibă versuri care să rezoneze cu masele.