| SynDia a întrebat:

Cum iti imbunatatesti vocea? [ Dau funda ]

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...depinde!
i-a lectii de canto, si fa des vocalize

| Kesi a răspuns:

Ar trebui sa intrebi pe cineva care este priceput la asa ceva. Vocea poate fi imbunatatita cu anumite vocalize,si anume:aaaaaa,miii,hmmmm.Dar acestea trebuie sa le spui intr-un anumit ritm, nu doar aaaaaaaaa la nesfarsit, note mai ridicate sau mai joase.Limba intotdeauna trebuie sa stea pe partea de jos a gurii.Ar trebui sa consulti pe cineva care se pricepe.
Mult noroc!

| Andy091193 a răspuns:

Vocea nu poti sa o faci sa se imbunatateasca! Poti doar sa i-ti inmoi corzile vocale: sa bei oua crude dimineata sau sa servesti cognac si ciocolata neagra (nu mult). Cu placere!