| akialexe123456789 a întrebat:

Cum pot sa devin un rapper cum sa compun melodiile pentru cantec?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e o intrebare la care trebuie sa-ti raspunzi singur.

| irbis96 a răspuns:

1.Uita de manele
2.Tricouri cu inscriptii
3.Asculta mult Lil Wayne, 50 Cent etc
4.Gaseste-ti un nume
5.Rap=adevar. Scrie versuri despre lucruri din viata de zi cu zi, nu te baga la chestii abstracte.

| GreenAlien a răspuns:

Majoritatea rapper-ilor compun mai întâi versuri, apoi fac şi melodia pentru versurile respective. Ţin să precizez că în rap [adevăratul rap, mă refer] se cântă despre oameni, despre viaţă, despre greutăţi şi cum le depăşeşti şi aşa mai departe. De asemenea, trebuie să asculţi mult rap, de la mulţi artişti, caîntr-un final sa îţi creezi propriul tău stil. Mult succes!