| IoanPetru a întrebat:

Cum pot sa pun la o melodie un videoclip sau o poza ( adica cand mi-l descid sa se auda si melodia dar sa vad si videoclipul, si sa o pot trimite asa si pe telefon?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cum pui poza la un mp3 in player? Cu Mp3tag pe care il poti descarca de aici http://www.mp3tag.de/en/download.html Poza pe care o incarci trebuie sa fie de 160x160 pixeli. In Mp3tag dai File de sus apoi change directory, cauti folderul unde ai mp3-uri, dai ok. Dupa ce iti apar melodiile din folder in fereastra din dreapta selectezi melodia la care vrei sa adaugi poza. In stanga dai click dreapta pe patratul ala alb cu un disc in el apoi add cover. Dai save primul buton de sus. Bafta!

| Scarlett011243 a răspuns (pentru neluL):

Eu as vrea la un videoclip.
Cum procedez?

| neluL a răspuns (pentru Scarlett011243):

Ce vrei la un videoclip?

| Scarlett011243 a răspuns (pentru neluL):

Am filmat un videoclip cu telefonul meu. (Samsung Galaxy Mini 2) Si vreau sa pun o melodie pe fundal. Atata tot happy

| neluL a răspuns (pentru Scarlett011243):

Foloseste Windows Movie Maker. incarca video in program si apoi melodia in format mp3 >>>click save.

| Scarlett011243 a răspuns (pentru neluL):

Am incercat sa pun video-ul acolo dar nu ma lasa.
Ce as putea sa fac?

| Scarlett011243 a răspuns (pentru Scarlett011243):

Ah da, si video-ul are iconita de la Winamp. Poate fi de la asta?

| neluL a răspuns (pentru Scarlett011243):

Nu e o problema ca are iconita de la winamp. Ala e programul cu care deschizi videoclipul.

| Scarlett011243 a răspuns (pentru neluL):

Da, si cand dau acolo in Windows Movie Maker, la upload videos, in fisierul in care am acel video apare gol cand incerc sa il pun in Movie Maker.

| Scarlett011243 a răspuns (pentru neluL):

A da, asa am imi scrie cand incerc sa pun video-ul.

video-2012-09-05-18-05-28.mp4 is not a supported file type, and it cannot be imported into Windows Movie Maker.

| neluL a răspuns (pentru Scarlett011243):

Trebuia sa ma gandesc ca e in format mp4 de cand ai zis de telefon. Intra aici http://video.online-convert.com/convert-to-avi si converteste videoclipul din MP4 in AVI apoi il bagi in Windows Movie Maker.
Da click pe Rasfoire ->te duci la locatia Videoclipului si dublu click pe el ->click pe Convert File.

| Scarlett011243 a răspuns (pentru neluL):

Da, merge videoclipul sa il bag, e totul ok dar nu se aude melodia pe fundalul videoclipuli... Ce sa fac?

| neluL a răspuns (pentru Scarlett011243):

Pai nu stiu cum ai procedat. Ai bagat video in Movie Maker apoi ai incarcat o melodie mp3, ai salvat video si apoi la redarea cu VLC nu ai sunet?

| Scarlett011243 a răspuns (pentru neluL):

Am luat o melodie de pe youtube, adica am facut-o in MP3 si acum cand am pus o melodie tot facuta asa, merge. Oare de ce?

| Scarlett011243 a răspuns (pentru neluL):

Gata am rezolvat. Multumesc mult
Acum vreau sa mearga si pe telefon (Samsung Galaxy Mini 2) i-am adaugat video-ului si efecte din Movie Maker. Trebuie sa il fac cu ceva program sa mearga in telefon?

| neluL a răspuns (pentru Scarlett011243):

Trebuie sa-l faci in format 3GP sau MP4 ca sa-l bagi in telefon. Foloseste un converter. Acum in ce format este videoclipul tau?

| Scarlett011243 a răspuns (pentru neluL):

Iti multumesc asa de mult!
Domnul sa te binecuvanteze. Iti multumesc inca odata pentru tot ajutorul happy

| neluL a răspuns (pentru Scarlett011243):

Cu placere! bye, bye wave

19 răspunsuri:
| stout2000 a răspuns:

Folosind un program...eu folosesc camtasia studio...e simplu de folosit

| Versatu_Alinut_1999 a răspuns:

Vreau sa pun la o melodie niste poze