| Transformice1 a întrebat:

Cum se numeste acest tip de dans? https://www.youtube.com/watch?v=9pyCI_intrQ
Funda! :*

7 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

" Breakdance " se numeste, stilul " robot ".
Istoria acestui dans o poti afla de pe Wikipedia.
Uite si un alt videoclip:

https://www.youtube.com/watch?v=lZ1FFcwkQ7s

| Transformice1 explică (pentru foxsilver):

Sunt mai multe tipuri de breackdance

| foxsilver a răspuns (pentru Transformice1):

Tocmai de aceea am specificat stilul "robot". Si "streetdance" face parte tot din breakdance.
Oricum, a evoluat mult de la James Brown si pana acum!

| EnvyU a răspuns:

Nu scrie acolo? Dubstep, evident e o combinatie de miscari, multa improvizatie, sunt miscari luate din mai multe tipuri de dans. Nu e greu sa inveti, dar trebuie sa ai putina imaginatie si talent.

| Transformice1 explică (pentru EnvyU):

Ba da! -_- chiar cred ca e greu -.-

| EnvyU a răspuns (pentru Transformice1):

Pai e greu sa faci ca tipu ala, ala chiar are talent, dar daca esti super pasionat si exersezi in fiecare zi, poti sa inveti sa dansezi ca el, poate nu asa de bine dar cat de cat. In principal tipul se misca dupa cum ii dicteaza inima si muzica.

| Transformice1 explică (pentru EnvyU):

Oke,Mersii